Pro zeleninovou zahradu a zahradu, dvě vynikající a výkonné přísady, vytvářející hnojivo používané profesionály v oboru.

Jak často používáte nepřirozená hnojiva pro rostliny, bohatá na konzervační a chemické látky? Sektoroví odborníci vyzývají všechny, kteří mají rostliny, aby používali pouze přírodní hnojiva. Existují přísady každodenního a běžného použití, které mohou být pro rostliny užitečné díky množství vlastností a výhod, které obsahují. Zejména dvě složky, pokud se spojí, se mohou stát něčím silným pro jakýkoli druh rostliny.

Jaké dvě složky použít jako hnojivo?

Příroda nabízí řadu ingrediencí, které by neměly sloužit pouze jako potrava, ale také jako krmivo pro rostliny na zahradě. Zejména dvě složky, když jsou smíchány dohromady, pomáhají rostlinám růst silný a zdravý.

První ingrediencí je skořápka vajec, která by se nikdy neměla vyhazovat za mokra. Málokdo ví, že představují velmi zajímavý zdroj vápníku, užitečný pro udržení zdraví všech druhů rostlin. Stačí je nechat uschnout na slunci a poté je rozemlít, aby vznikla mouka ze skořápek. Jsou tedy připraveny k použití samostatně nebo ve společnosti s jinou hlavní složkou.

hnojivo na vaječné skořápky

Banánové slupky by se nikdy neměly vyhazovat, mají jedinečný přísun minerálů, jako je draslík a hořčík, které jsou nezbytné pro výživu a růst rostlin. Slupky se přímým použitím přeměňují na hnojivo, které se vloží na malé kousky do země nebo se vaří asi hodinu, dokud se nezíská tekutina bohatá na živiny.

Banánové hnojivo

Na jedné straně vaječné skořápky, na druhé banánové slupky : dvě ingredience a odpad, které se často vyhazují do koše na organický odpad. Je lepší je chovat a používat společně inteligentním způsobem, čímž vytvoříte účinné hnojivo pro zeleninovou zahradu a zahradu.

Výkonné hnojivo s těmito přírodními složkami

Chcete-li vytvořit tuto přirozenou živinu pro rostliny, postupujte následovně:

  • Osušte vaječné skořápky a míchejte, dokud nezískáte měkkou mouku;
  • Slupky banánů uvařte, nechte hodinu a poté celou noc macerovat.

Získají se dva roztoky , jeden kapalný a jeden prášek, které se budou muset navzájem potkat. Vezměte mouku ze skořápek a vložte ji do nádoby. Sceďte tekutinu vytvořenou z banánových slupek a přidejte do nádoby a míchejte, dokud nezískáte jedinečný roztok.

Hnojivo pro rostliny

Pro další vylepšení tohoto řešení stačí přidat trochu kávové sedliny: další přírodní přísadu, která se často hází do mokra.

Tyto tři složky vytvořily výživnou látku bohatou na vitamíny a minerály pro všechny rostliny. Namočte zem přímo a opakujte operaci každý měsíc.