Pokud to uděláte, už se nikdy nebudete muset starat o orchideje bez kořenů. Už pro vás nebudou myšlenkou. Zde je to, co musíte udělat.

Orchidej je pokojová rostlina vhodná i pro ty, kteří nemají zelený palec . Ve skutečnosti nevyžaduje mnoho péče a z tohoto důvodu je ideální pro každého. Pomocí několika triků jej můžete bez velkého úsilí zajistit po celý rok. Musíte jen dodržovat některá běžná pravidla.

Jako je správná poloha, která je na světle, ale ne na přímém slunečním světle, a mimo okna, která se často otevírají, aby se zabránilo průvanu do rostliny. Pak ji musíte zalévat, ale ne příliš často, protože půda musí být pouze vlhká. A pak je důležité použití hnojiv, těch přírodních, které vám pomohou, je několik.

orchidej

S největší pravděpodobností jste zde, abyste oživili orchidej bez kořenů . A pak jste na správném místě, protože se podíváme, jaká je metoda školkařů, a už se nebudete muset bát. Níže najdete všechny podrobnosti, které potřebujete vědět, abyste mohli replikovat vše na vaší rostlině.

Orchidej bez kořenů – zde je to, co dělat

Jak jsme řekli, pojďme si pořídit orchidej bez kořenů. Je to jednoduché a zvládnou to i začátečníci. Pokud tedy máte některou z těchto rostlin bez kořenů, vězte, že ji nemusíte vyhazovat, protože existuje způsob, jak ji udržet při životě. Vezměte tedy svou orchidej se suchými kořeny a odřízněte je, pokud jsou úplně černé.

Jejich barva musí být zelená se sklonem k šedé, a proto pokud nejsou této barvy, vyřaďte je. Ze stromku zůstane jen základ a ten musíte velmi dobře vyčistit a můžete si pomoci nějakými nůžkami. V tomto okamžiku vezměte česnek . Tato složka má antibakteriální vlastnosti a pomůže vám, protože je skvělým antiseptikem.

bezkořenná orchidej

Vezměte stroužek česneku a vložte jej do mísy. K vymačkání použijte lis na česnek nebo hmoždíř . V tomto okamžiku přidejte půl litru vody a přefiltrujte vodu, abyste odstranili všechny zbytky. Vezměte vatový tampon, ponořte jej do česnekové vody a otřete jím celé listy rostliny.

Poté vezměte sklenici a vložte rostlinný dřík na dno a nalijte česnekovou vodu, dokud ji nezakryje. Nechte to takto asi 30 minut. Do zbylé vody nasypte semínka terakoty, která budete dávat do vázy. A položte na ně měkký hadřík s vysokou absorpcí, jako je gáza.

oživit orchidej bez kořenů

Nyní vezměte láhev a nakrájejte ji, získáte pouze hrdlo a dno. Na první bude stačit asi 5 centimetrů, na druhé asi 10 centimetrů. Vezměte fáčovinu, vyždímejte ji a obtočte ji kolem stromu orchideje . Vložte gázu do hrdla láhve z úzkého konce. Na dno místo toho vložte terakotová semínka a čistou vodu.

Poté uzavřete druhou stranou lahvičky. Hadřík absorbuje vodu a udržuje základnu rostliny stále vlhkou. Umístěte tuto láhev na chladné místo asi na 2 týdny a každé 2 dny zamlžte listy. Vyměňte vodu, když je špinavá nebo dochází. Po 2 měsících začnete vidět výsledky a rostlinu můžete přenést, když kořeny dosáhnou 6/7 cm .