Pokud máte z kohoutku usazeniny tvrdé vody, nemusíte se bát, protože je tak odstraníte a problém vyřešíte. Zde jsou všechny užitečné podrobnosti.

Když mluvíme o tvrdé vodě, máme na mysli vodu bohatou na vápenec . Tvrdost vody je tedy parametr, který udává přítomnost vápenatých a hořečnatých solí. Patří sem uhličitany, hydrogenuhličitany, sírany a chloridy. Tvrdost vody také upravuje její chuť, ale také nevyhnutelně zanechává stopy.

Na kohoutcích nebo jiných prvcích, odkud voda pochází, se často tvoří usazeniny tvrdé vody . I například sprchová hlavice nebo malá fontánka. Ve skutečnosti se usazeniny mohou tvořit i ve dřezu, protože pokud je voda plná vápence, stačí kapka k vytvoření svatozáře nebo něčeho jiného.

kohoutek s vápencem

Právě z tohoto důvodu je důležité vždy udržovat čistotu a snažit se problém vyřešit. Začněme tím, že se podíváme, jak odstranit vodní usazeniny a vodovodní baterie opět vypadat jako nová . Pak se také podívejme, co dělat, pokud voda obsahuje příliš mnoho vápence, protože to není dobré. Všechny podrobnosti níže.

Usazeniny tvrdé vody z kohoutku: Zde je návod, jak se jich zbavit

Vodní kámen je hrozba a skvrny na každém povrchu, kterého se dotkne . Voda, která vytéká z kohoutků, může obsahovat vodní kámen, a proto zašpiní kohoutky. Existuje však způsob, aby vypadaly opět jako nové a nepotřebujete k tomu žádnou chemii. Ve skutečnosti tento produkt určitě máte doma a nemusíte si ho vůbec kupovat.

usazeniny tvrdé vody

Produktem, o kterém mluvíme, je bílý ocet . Obvykle se používá v kuchyni, je také velmi užitečný při úklidu domácností a v tomto případě nám pomáhá odstraňovat vodní kámen. Je to levná a všestranná přísada a nyní se podíváme, jak ji můžete použít k úplnému vyčištění vaší baterie.

Nejprve si vezměte lahvičku s rozprašovačem a nalijte do ní ocet. Poté hojně nastříkejte kolem kohoutku, který chcete vyčistit. Lepší více než méně. Pak vezměte několik papírových ručníků a navlhčete je octovým sprejem a položte je na kohoutek, který vše zakryje .

usazeniny tvrdé vody

V tomto okamžiku musíte počkat několik minut, než ocet začne účinkovat. Pokud máte čas, můžete jej nechat několik hodin, aby se plně projevil. Nyní si pomozte starým zubním kartáčkem a dobře vydrhněte. Poté opláchněte studenou vodou a důkladně osušte. A váš faucet je opět jako nový.

Jak odstranit vodní kámen z vody

Když je voda plná vápence a poškozuje povrchy a kohoutky, je to problém i pro domácí spotřebiče . Ve skutečnosti mohou být ovlivněny elektrické kávovary, varné konvice a další spotřebiče. Tolik se chtějí pokusit problém vyřešit a přemýšlí, jak na to.

Jedním z řešení je instalace změkčovače, který přesně zadrží hořčík, vápník a další látky a zajistí tak, že voda bude měkká a méně tvrdá . Ceny jsou různé a pro instalaci je lepší požádat odborníka, který bude schopen uvést různá řešení, která je třeba vzít v úvahu.