Udržujte komáry daleko od vašeho domova pomocí rostliny, která je stejně užitečná, jako je krásná na pohled. Zde je rostlina, která působí jako repelent.

S příchodem horkého období se nevyhnutelně ocitáme v boji s komáry, kteří se dostanou do domu. Kromě toho, že jsou otravní kvůli jejich kousnutí a protože nám v noci bzučí v uších, může být komáří štípnutí komplikací pro alergiky. Pojďme se tedy podívat, jak je možné ji odstranit pomocí na pěstování velmi jednoduché rostliny, a to Lantany.

Lantana, krásná a užitečná rostlina

Rostlina známá jako Lantana je stálezelená rostlina patřící do čeledi Verbenaceae. Původem ze Střední Ameriky je to bylina, která může dosáhnout výšky kolem jednoho a půl metru . Je velmi odolný a snese extrémní teploty a odolá suchu.

rostlina Lantana

Listy Lantany jsou oválného tvaru, s pilovitými okraji a tmavě zelené barvy. Jeho krásné květy jsou žluté, oranžové nebo červené a vyvíjejí se v hroznech . Plody této rostliny jsou malé a černé barvy a pro člověka nejsou jedlé.

Lantana je vysoce ceněnou okrasnou rostlinou právě pro své barevné květy a odolnost a také pro svůj repelentní účinek. Je to rostlina vhodná pro zahradní pěstování, ale lze ji pěstovat i v květináčích . K tomu nejlepšímu životu potřebuje nejlépe kyselou a odvodňující půdu a polohu, kde bude vystavena slunečním paprskům.

Lantana květiny

Rostlina Lantana se může množit řízkováním nebo semeny. Množení řízkováním je nejjednodušší, ale získat dospělou rostlinu bude trvat déle. Množení ze semen je rychlejší, ale vyžaduje více péče a pozornosti.

Odpuďte komáry pomocí Lantana 

Krásná, nenáročná na pěstování, a co víc, je i odpudivá. Jak ale nejlépe využít tuto rostlinu proti invazi komárů? 

První věc, kterou nelze podceňovat, je samozřejmě zdraví rostliny. Dobře hnojená, hydratovaná a vhodně vystavená slunci Lantana bude zdravou rostlinou, jejíž vůně bude pro komáry nesnesitelná.

Ve skutečnosti mnoho studií ukázalo, že Lantana může být dobrým přírodním repelentem proti komárům .

Chraňte komáry

Rostlina obsahuje chemikálie, které po uvolnění do ovzduší mohou mít na mnoho hmyzu odpudivý účinek. Bude tedy stačit, když na parapety a balkony naaranžujete nějaké sazenice, abyste zabránili vnikání komárů a jiného nevítaného hmyzu do domu.

Pokud si koupíte dospělou rostlinu , měla by být vysazena nebo přesazena na jaře. Zpočátku bude její růst pravděpodobně pomalý, ale s přibývajícími teplotami uvidíte opravdu bujné listy a květy. Nejdůležitější je pamatovat na časté zalévání nové půdy, do které byla rostlina umístěna, alespoň pro začátek.