Umíte si na zahradě udělat studnu? Často se na to ptáme a neznáme odpověď. Zde je to, co o tom říká zákon. Vše, co o tom potřebujete vědět.

Když si chcete na zahradě postavit studnu, je důležité dodržovat všechna pravidla související s tímto typem zásahu. Než budete pokračovat, musíte mít všechny informace. Soukromá studna je výborným zdrojem vody. Bezpečný a pohodlný způsob, jak uspokojit potřeby vyplývající ze zahrady nebo zeleninové zahrady. Proto je důležité se o tom informovat.

Studna na zahradě: výhody její vlastní

Jak již bylo zmíněno, budeme hovořit o konkrétním tématu, které se týká přesné pochybnosti: můžete postavit studnu na zahradě ? Nebo raději na vlastní zahradě? Abychom na tuto otázku odpověděli, půjdeme krok za krokem.

Když máte dům se zahradou nebo zeleninovou zahrádkou domácího typu, byť malých rozměrů, měli byste myslet i na optimální řešení problému zavlažování .

Zahrada

Hlavně s příchodem letní sezóny, která se vyznačuje velmi horkými dny.

Dále je třeba vzít v úvahu, že se jedná o zvláštní problém, vzhledem k tomu, že při použití vody z akvaduktu z těchto důvodů je tento postup v mnoha obcích absolutně zakázán.

Aby bylo možné najít konkrétní a platné řešení tohoto problému, měla by být uvnitř pozemku vybudována soukromá studna . Vodu z této studny tedy můžete využít k využití na zahradě nebo v kuchyňské zahradě.

Studna na zahradě: legislativa o studni v soukromé verzi hovoří jasně

Co na to ale říká zákon?

Zákon deklaruje, že podzemní vody jsou majetkem státu . Proto je pro jeho použití a stažení nezbytné dodržovat pravidla na národní nebo regionální úrovni .

V každém případě ti, kdo vlastní pozemky, mají stále možnost těžit a využívat podzemní vody. Vždy však dodržujte pravidla platná v dané oblasti .

Tedy podle toho, co deklaruje zákon, lze studnu považovat v domácím provedení za studnu, když slouží výhradně pro potřeby vlastníka a jeho rodinné jednotky .

Pozzo

Může ji proto použít k zalévání zahrady nebo zeleninové zahrádky, stejně jako na toalety, umyvadla a sprchy.

Vodu používanou pro domácí použití lze snadno odebrat, aniž byste museli platit jakýkoli typ poplatku .

Ze všeho, co bylo dosud podtrženo, je zřejmé, že to bez problémů zvládnou všichni, kdo mají v úmyslu vykopat si studnu na vlastní zahradě.

Dále nebudou nuceni platit za vodu, která bude čerpána z domovní studny.

Základním aspektem, který je v těchto případech třeba zohlednit, je, že před zahájením těchto konkrétních prací je nutné požádat o konkrétní povolení k provádění takových prací .

Co potřebujete k autorizaci: Zde je několik informací, které je třeba zvážit

První věcí, kterou je třeba zkontrolovat, je zkontrolovat případná omezení pro stavbu domácí studny . Mohou to být například vzdálenosti od hranic, které je třeba zajistit, a hydrogeologická omezení.

Po těchto kontrolách bude příslušnému magistrátu zasláno sdělení spojené s plánem a technickou zprávou.

Komunikace na magistrát

Technické načasování šetření je obvykle minimálně 30 dní až maximálně 60 dní. Po této době bude možné přistoupit k výstavbě studny na zahradě .

Po jeho vytvoření je nezbytné jej sdělit příslušnému orgánu . Každý rok pak bude nutné sdělovat objemy odebrané vody .

Jak postavit studnu a její údržba: další podrobnosti v tomto ohledu

Nejprve je důležité mít podrobné informace o zvláštnostech území před zahájením fáze vrtání studny.

Studny, které jsou mělčí , jsou nepochybně pohodlnější k vrtání. V těchto případech je však třeba vzít v úvahu, že tento druh studní čerpá z povrchových zvodnělých vrstev. Úroveň kvality je proto mnohem horší a její produktivita nižší.

Místo toho, když se kopají hluboké studny , náklady jsou jistě vyšší. Práce na jejím dokončení se navíc prodlužují a technické potíže jsou vyšší.

Proto je velmi důležitý výběr dobrého projektanta , abychom se rozhodli pro ten nejvhodnější druh studny.

Návrhář

Po vyvrtání studny pokračují práce s instalací čerpadla, nádrže pro autokláv, elektrického panelu, počítadla litrů a kohoutku.

Otvor studny musí být chráněn kovovými padacími dvířky , případně lze připevnit malou kůlnu vybavenou dvířky se zámkem.

Pokud jde o dobrou údržbu domácích studní , tyto studny nevyžadují velkou péči.

Občas je nutné postarat se o chod kohoutku a čerpadla a chránit čerpadlo před nadměrným namáháním. Ten by totiž mohl spálit motor, zatímco kohoutek by mohl zůstat ucpaný.

V případě poklesu produktivity vrtu se doporučuje provést proplachování stlačeným vzduchem pro obnovení plné funkčnosti .

Myšlenky na závěr: Zde je to, o čem jsme mluvili

Takže při dodržení všech výše uvedených indicií mohou tohoto záměru bez problémů dosáhnout všichni, kdo mají k dispozici zahradu nebo domácí zahradu a chtějí si postavit studnu.

Praktickou studnu tak využijete v její domácí verzi. Zde jste dosáhli tohoto bodu, pokud jste o tom pochybovali, měli jste přesnou a konkrétní odpověď a můžete snadno realizovat svůj záměr , pokud je to ono.

Bez placení, ale stále s ohledem na různé kroky, které je nutné provést přesně, aby nedošlo k porušení. Pro zbytek, jakmile je toto hotovo, můžete mít svou studnu na vaší zahradě.