Jak ušít povlak na peřinu jednoduchým způsobem pomocí několika jednoduchých tipů. Zde je postup.

Složení vaší peřiny není důležité, protože dnes se podíváme, jak ji přikrýt . Tímto způsobem již nebudete trpět tím, že vaše přikrývka bude bílá a možná i vybledlá, protože ji můžete upravit a obnovit. Ve skutečnosti nemusíte kupovat další a utrácet spoustu peněz.

Jednoduše upravte to, co již máte, tím, že vytvoříte jakýsi obal na pytel, kam pak můžete vložit peřinu. Můžete jej buď přišít k peřině samotné nebo vytvořit pytel , který se vám vejde dovnitř . Postup je téměř stejný, ale prostě jeden se k peřině přišije a druhý ne.

bílý povlak na peřinu - Jak ušít povlak na peřinu

Není to tak složité a budete potřebovat pouze šicí stroj a látku dle vlastního výběru . Ten si budete muset koupit nebo použít ten, který máte doma, ale mějte na paměti, že musí být dostatečně velký. Pokud chcete pouze potáhnout vršek, budete potřebovat méně, jinak na řešení sáčku budete potřebovat asi dvakrát tolik. Podívejme se, jak vyrobit povlak na přikrývku.

Jak ušít povlak na přikrývku

Před začátkem nezapomeňte peřinu vyprat, abyste ji vložili již čistou a provoněnou. Druhým krokem , který budete muset udělat , je změřit přikrývku , protože budete potřebovat znát její přesné rozměry , abyste mohli vytvořit svůj povlak na přikrývku . V tuto chvíli si budete muset vzít látku, kterou jste si vybrali, může to být vzor dle vašeho výběru nebo látka flanelového typu, která bude ještě teplejší.

Nyní si na látku pomocí křídy vyznačte míry a poté pokračujte střihem o cca 30 centimetrů širším, než jsou vaše míry . Jakmile se dostanete do tohoto bodu, musíte postupovat s elastickým pásem, aby byl povlak na přikrývku stabilní. Na umístění do rohů budou stačit 4 kusy.

ušít povlak na peřinu

Vytvořte druhý díl stejně jako první, aby se tyto dva daly sešít . Nezapomeňte, že švy musí být vždy provedeny zevnitř. V tomto okamžiku, před šitím, budete muset dva rohy dvou kusů látky sešpendlit gumičkou pomocí špendlíku.

Nyní pokračujte v šití všeho, přičemž nezapomeňte, že je třeba sešít pouze 3 strany, protože peřina bude muset na jedné straně procházet . Jakmile budete hotovi, můžete okraje dobře zažehlit a přejít k umístění přikrývky dovnitř. Pro usnadnění vkládání jej musíte umístit na špatnou stranu a rozvinout.

vyměňte povlak na peřinu

V tomto okamžiku jste hotovi, ale můžete přidat knoflíky , abyste zabránili sklouznutí přikrývky. Udělat to je jednoduché a nezabere to moc času. Získejte nějaké knoflíky, které odpovídají látce, kterou jste si vybrali, nebo ty, které máte, protože budou uvnitř a nebudou vidět, a postupujte tímto způsobem.

Knoflíky bude třeba přišít na rohy přikrývky. Vytvořte očka ze strany povlaku na přikrývku nebo je připněte pomocí gumy, kterou jste předtím ušili. Tímto způsobem můžete peřinu připevnit k povlaku a nebude se pohybovat. Zde jste upravili starou peřinu a vyrobili ji úplně novou .