Z jednoduchého mýdla a jedlé sody lze vytvořit účinné tekuté mýdlo na ruce. Zde je návod, jak to lze provést.

Výroba vlastního tekutého mýdla je skvělým řešením pro ty, kteří chtějí mít produkt, který je přírodní a bez škodlivých chemikálií . Způsob výroby mýdla , který si dnes ukážeme, je extrémně jednoduchý a vyžaduje velmi málo přísad . Konkrétně budeme potřebovat pouze mýdlo a lžíci jedlé sody . Podívejme se, jak je používat.

Jak vyrobit přírodní tekuté mýdlo z kostky mýdla a jedlé sody

Prvním krokem při výrobě domácího tekutého mýdla je nastrouhání mýdla . Pomocí struhadla na nejtenčí části nebo případně malého nožíku je možné mýdlo rozkrájet na malé kousky . Jakmile je kostka mýdla nastrouhaná , můžeme použít mixér k vytvoření tekutého mýdla . Poté přidáme lžíci jedlé sody , která nám pomůže odstranit z mýdla případné nečistotya vytvořit čistší a čerstvější mýdlo .

Kus mýdla

V tuto chvíli nasypeme mýdlo na kousky a jedlou sodu do mixéru spolu s litrem vody z kohoutku. Vše mícháme asi dvě minuty , dokud nezískáme homogenní a krémovou směs . Jakmile je tekuté mýdlo hotové, můžeme ho nalít do umyvadla a poté do normální nádoby na mýdlo . 

Proč si vybrat domácí mýdlo

Tekuté mýdlo vyrobené doma z mýdla má několik výhod oproti tekutým mýdlům zakoupeným v obchodě . Za prvé, použité ingredience jsou všechny přírodní , bez přítomnosti agresivních chemikálií , které mohou dráždit pokožku . Toto je vynikající volba pro ty, kteří trpí konkrétními alergiemi , kteří by mohli používat specifické kostky mýdla a co nejpřirozenější k výrobě tohoto mýdla . dálestrouhání kostky mýdla vám umožní použít veškerý produkt , čímž se zabrání plýtvání .

A pak, domácí tekuté mýdlo tímto způsobem lze upravit podle vašich preferencí. Pokud chcete například voňavější tekuté mýdlo , můžete přidat pár kapek levandulového nebo citronového esenciálního oleje . Naopak, pokud chcete získat jemnější tekuté mýdlo , můžete se rozhodnout nepřidávat žádný parfém .

Kus mýdla

Další velkou výhodou domácího tekutého mýdla je jeho levnost . Výroba vlastního tekutého mýdla vám ušetří peníze ve srovnání s nákupem tekutých mýdel v obchodech , která jsou často drahá a obsahují škodlivé chemikálie .

Konečně, výroba vlastního domácího tekutého mýdla je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí snížit svůj dopad na životní prostředí . Jak jsme viděli, použité přísady jsou přírodní a biologicky odbouratelné , takže nepředstavují žádnou hrozbu pro životní prostředí. Při výrobě domácího tekutého mýdla se navíc vyhýbá použití plastů a jiných obalových materiálů , čímž se snižuje množství produkovaného odpadu .

Jako poslední radu je však třeba mít na paměti, že stejně jako u všech produktů péče o tělo je vždy důležité před pravidelným používáním tohoto mýdla provést malý test na části pokožky , abyste se ujistili, že nejsou alergičtí . reakce nebo podráždění .