Nedá se nic dělat, léky našich prarodičů jsou vždy ty nejúčinnější. S pouhým stroužkem česneku a trochou kávy vytvořili zázrak, o tom to celé je.

Starověké léky a prastaré triky a metody se vždy ukáží jako nejlepší. Naši předkové se těšili harmonii s přírodou, o jaké si dnes většina z nás může nechat jen zdát. Pracovali mnoha různými způsoby, aby dostali to, co chtěli. Dnes mluvíme o způsobu, jak si vychutnat potenciálně nekonečný zdroj česneku přímo doma . Kdo by nechtěl mít doma stálý zdroj česneku? Existuje způsob, jak toho dosáhnout a my vám ho vysvětlíme v následujícím článku.

Velmi oblíbená přísada

V italské kuchyni, respektive té středomořské, je česnek jedním z hlavních protagonistů. Existuje mnoho jídel, která by bez přidání této přísady nebyla stejná. I když je velká část lidí, kteří ho nemají rádi, je to přísada, která má moc naše pokrmy obohatit a dát jim výjimečnou chuť. Kromě chutné vůně má česnek výrazné blahodárné vlastnosti.

Je to ve skutečnosti vynikající zdroj antioxidantů a dalších: česnek má z chemického hlediska molekulu zvanou allicin. Allicin má antibakteriální, antivirové a protiplísňové vlastnosti. Další výhodou této molekuly je snížení krevního tlaku : kardiovaskulární zdraví vám poděkuje. Zkrátka skutečný dar, který se nám příroda rozhodla dát.

Stroužky česneku

Česnek můžeme použít jako základ do soté, jako přísadu k obohacení salátů a polévek nebo jako hlavního hrdinu pokrmu. Můžete vytvořit vynikající krémy  k dochucení různých pokrmů nebo k namazání bruschetty. Spousta skvělých receptů . Nyní se podívejme, jak vytvořit potenciálně nekonečný zdroj česneku!

Smíchejte kávu se stroužkem česneku, to se stane

Abychom dali česneku život, musíme nejprve získat jeho stroužek Musí to být hřebíček, který nevykazuje sebemenší stopu plísně a který má více než jednu žárovku. Ve skutečnosti se z každé přítomné cibule může narodit semenáček . Vyvarujme se výběru příliš malých stroužků: rostlina z nich jen velmi těžko vyroste. Nejvhodnější dobou pro provedení této operace je střední sezóna: na jaře nebo na podzim.

Po pečlivém výběru těch nejlepších hřebíčků je musíme nechat ponořené ve vodě alespoň celý den . Po dvaceti čtyřech hodinách můžeme přistoupit k vkládání cibulí do půdy. Půda musí být kvalitní a musíme do ní přidat kávu. Ne tekutá káva, ale její prášková sedlina . Kombinace kávové sedliny s půdou znamená, že jí dodává vynikající nutriční vlastnosti. Cibulky umístíme deset centimetrů od sebe a vydatně zaléváme.

Stroužky česneku

Květináč by měl být umístěn na přímém slunci , ale musíme dbát na to, aby půda byla vždy vlhká, dokud se neobjeví první výhonky. S trochou trpělivosti a péče dá vaše rostlina během několika měsíců život stroužkům česneku . Sklizeň může probíhat pouze tehdy, když má česnek velmi suchý obal.