Vezměte stroužek česneku a smíchejte ho s kávou: prastarý lék našich prarodičů
Nedá se nic dělat, léky našich prarodičů jsou vždy ty nejúčinnější. S pouhým stroužkem česneku a trochou kávy vytvořili zázrak, o tom to celé je.
Starověké léky a prastaré triky a metody se vždy ukáží jako nejlepší. Naši předkové se těšili harmonii s přírodou, o jaké si dnes většina z nás může nechat jen zdát. Pracovali mnoha různými způsoby, aby dostali to, co chtěli. Dnes mluvíme o způsobu, jak si vychutnat potenciálně nekonečný zdroj česneku přímo doma . Kdo by nechtěl mít doma stálý zdroj česneku? Existuje způsob, jak toho dosáhnout a my vám ho vysvětlíme v následujícím článku.
Velmi oblíbená přísada
V italské kuchyni, respektive té středomořské, je česnek jedním z hlavních protagonistů. Existuje mnoho jídel, která by bez přidání této přísady nebyla stejná. I když je velká část lidí, kteří ho nemají rádi, je to přísada, která má moc naše pokrmy obohatit a dát jim výjimečnou chuť. Kromě chutné vůně má česnek výrazné blahodárné vlastnosti.
Je to ve skutečnosti vynikající zdroj antioxidantů a dalších: česnek má z chemického hlediska molekulu zvanou allicin. Allicin má antibakteriální, antivirové a protiplísňové vlastnosti. Další výhodou této molekuly je snížení krevního tlaku : kardiovaskulární zdraví vám poděkuje. Zkrátka skutečný dar, který se nám příroda rozhodla dát.

Česnek můžeme použít jako základ do soté, jako přísadu k obohacení salátů a polévek nebo jako hlavního hrdinu pokrmu. Můžete vytvořit vynikající krémy k dochucení různých pokrmů nebo k namazání bruschetty. Spousta skvělých receptů . Nyní se podívejme, jak vytvořit potenciálně nekonečný zdroj česneku!
Smíchejte kávu se stroužkem česneku, to se stane
Abychom dali česneku život, musíme nejprve získat jeho stroužek . Musí to být hřebíček, který nevykazuje sebemenší stopu plísně a který má více než jednu žárovku. Ve skutečnosti se z každé přítomné cibule může narodit semenáček . Vyvarujme se výběru příliš malých stroužků: rostlina z nich jen velmi těžko vyroste. Nejvhodnější dobou pro provedení této operace je střední sezóna: na jaře nebo na podzim.
Po pečlivém výběru těch nejlepších hřebíčků je musíme nechat ponořené ve vodě alespoň celý den . Po dvaceti čtyřech hodinách můžeme přistoupit k vkládání cibulí do půdy. Půda musí být kvalitní a musíme do ní přidat kávu. Ne tekutá káva, ale její prášková sedlina . Kombinace kávové sedliny s půdou znamená, že jí dodává vynikající nutriční vlastnosti. Cibulky umístíme deset centimetrů od sebe a vydatně zaléváme.

Květináč by měl být umístěn na přímém slunci , ale musíme dbát na to, aby půda byla vždy vlhká, dokud se neobjeví první výhonky. S trochou trpělivosti a péče dá vaše rostlina během několika měsíců život stroužkům česneku . Sklizeň může probíhat pouze tehdy, když má česnek velmi suchý obal.