Do vázy dáme 4 plátky rajčat. Co se stalo? Počkejte 5 dní, abyste byli ohromeni.

Kdo by nemiloval rajčata? Je nemožné nemít doma tuto přírodní a červenou, zaoblenou surovinu s vynikající chutí. Všestranná a která silně odráží italské tradice, mnoho lidí napadlo pěstovat rostlinu na zahradě nezávisle. Profesionální zahradníci doporučují umístit 4 plátky rajčat do vázy a pak počkat 5 dní. Co se stalo?

4 plátky rajčat uvnitř sklenice: co dostanete?

Péče o zahradu a životní prostředí je velmi důležitá, a to i experimentováním s novými technikami. Nejvíc se nám určitě líbí, že můžeme něco získat jen malým gestem, čímž ušetříme rodinný rozpočet.

Odborní školkaři v tomto ohledu mluví o tom, jak se z pár plátků rajčat ve váze může po pár dnech zrodit něco neuvěřitelného. Jedná se o nepostradatelné a všestranné ovoce v kuchyni, hlavní surovinu pro mnoho tradičních italských jídel a další. Jak tedy získat potraviny ekologickým způsobem a totálně ušetřit?

plátky rajčat

Nejprve vezměte vázu a naplňte ji zeminou asi ze tří čtvrtin . Poté si ze spíže vezmete velké a zralé rajče sytě červené barvy. Důkladně se omyje a vysuší a poté nakrájí na plátky – přesněji 4.

Tyto 4 plátky se položí na zem a ponechá se mezi nimi určitá vzdálenost. Jakmile jsou na místě, zakryjte je tenkou vrstvou zeminy. a co se stane? Zpočátku nic. Ale po 5 dnech budete moci vidět první výsledky a po 10 dnech začne rostlina rajčete růst. Skutečné kouzlo, protože v tomto případě nebudou k vytvoření dalších sazenic potřeba semena rajčat, ale samotné plátky červeného ovoce.

Péče o rostliny rajčat a poradenství

Je zřejmé, že aby dříve zasazená semena rajčat začala klíčit, je důležité navlhčit zemi. Ta nesmí být nikdy suchá, ale zároveň plná vody. Preferujte teplou/horkou teplotu, vyhněte se umístění rostliny do kontaktu s proudem nebo větrem.

rostlina rajčete

Jakmile to uděláte, budete moci po týdnu zahlédnout nové sazenice, aniž byste si něco koupili. Je to rozhodně skvělý způsob, jak vytvořit něco osobního , sazenice připravené k přímé spotřebě bez jakýchkoli konzervačních látek. Nejen to, sázení rajčat tímto způsobem je také užitečné pro děti a teenagery, aby se mohli naučit techniku ​​a přitom se bavit.

Stručně řečeno, budete potřebovat pouze hrnec se zeminou a 4 plátky zralého rajčete. Jakmile budou položeny na zem, budete muset počkat, až uvidíte 4 sazenice, které brzy ponesou ovoce.