Zde je návod, jak vyrobit tento úžasný lék. Potřebujete jen dva plátky citronu a trochu čističe na podlahy.

Odhalíme, proč tolik lidí vkládá dva plátky citronu do čističe podlah.

Vlastnosti citronu

Citron je skvělým zdrojem vitamínu C. Protože naše tělo neumí tento vitamín dobře skladovat, je nutné, abychom konzumovali mnoho potravin, které jej obsahují Je to vitamín, který se účastní mnoha enzymatických reakcí a je nezbytný pro tvorbu kolagenu, stejně jako pro růst a opravu buněk, tkání, dásní, cév a kostí.

Konzumace šťávy z citronu, s vodou nebo v salátu, nám pomůže zlepšit vstřebávání železa rostlinného původu. Děje se tak díky vitaminu C , který se podílí na vstřebávání železa na gastrointestinální úrovni a umožňuje větší mobilizaci železa z usazenin.

Vlastnosti citronu

Tento vitamín, také známý jako kyselina askorbová , funguje jako skvělý antioxidant, chrání buňky před poškozením volnými radikály. Jedná se o vysoce reaktivní chemické sloučeniny, které mohou poškodit buňky. Lidé, kteří jsou nejvíce vystaveni volným radikálům, jsou ti, kteří žijí v prostředí podmíněném cigaretovým kouřem, znečištěným ovzduším a ultrafialovým zářením ze slunce.

Citron má však i další vlastnosti, které potřebujeme nejen ke zlepšení fyzického zdraví. Ve skutečnosti má citron vlastnosti , které nám mohou pomoci zlepšit vzhled a kvalitu našeho domova. Níže prozradíme, jak jej používat.

Jak vyčistit zapečené pánve s citronem a čističem na podlahy

Ne každý to ví, ale citron může být velmi užitečný v přítomnosti inkrustovaných pánví, jejichž skvrny je opravdu těžké odstranit. Obecně platí, že citron je vždy užitečný pro úklid vaší domácnosti, ale je opravdu účinný zejména tehdy, když musíme použít jeho čisticí a dezinfekční sílu.

V tomto případě používáme citron k čištění zapečených pánví, zvláště těch, které nebyly hloubkově vyčištěny po nějakou dobu, možná roky. Tato metoda dokáže obnovit i ty pánve , které jsme se chystali vyhodit.

Vše, co musíte udělat, je přidat dva plátky citronu do čističe podlah a nechat směs pár minut působit. Jakmile budete hotovi, budete muset získat mírně abrazivní houbu a ponořit ji do směsi.

Jak vyčistit zapečené pánve

Poté jím nejprve jemně a postupně s větší energií přejíždějte po celé ploše inkrustované pánve nebo hrnce, dokud inkrustace úplně nevyjdou.

Poté můžete nádobí opláchnout pod tekoucí vodou a pokračovat v běžném čištění. Doporučujeme proceduru opakovat několikrát týdně, aby vaše zanesené hrnce a pánve vypadaly opět jako nové. Tato technika je opravdu účinná a používá ji většina hospodyněk.

Používají ho i úklidové firmy, protože znají čisticí a dezinfekční sílu citronu, který se v těchto souvislostech ukazuje jako skutečný spojenec .