Dejte do trouby trochu zeminy a uvidíte, že se stane něco opravdu neuvěřitelného. Možná nečekáte, že se to skutečně stane.

Prozradíme vše o této neuvěřitelné metodě , která vyřeší tolik problémů. Zkoušet znamená věřit, jsme si jisti, že tuto praxi už nikdy neopustíte. Používají ho nejlepší školkaři po celém světě.

Rostliny, které nerostou, co se stane

Kolikrát jste si všimli, že vaše rostliny , alespoň některé, nerostou tak, jak byste chtěli. Důvodů pro to je opravdu mnoho. Je možné, že se o zeleninu nestaráte tím nejlepším způsobem.

Možná je nezaléváte správně nebo jste je v domě neuspořádali tím nejsprávnějším způsobem. A pak se může stát, že vaše rostlina nedostává správné množství světla nebo že je v expozici, která jí umožňuje přijímat příliš mnoho větru. Dalším důvodem je to, že půda, kterou používáte, nemusí být pro vaši rostlinu nejlepší.

Rostliny doma

Co musíte udělat, abyste pochopili, co můžete na své zemi zlepšit. Ano, protože to možná nevíte, ale můžete dokonale zlepšit kvalitu zakoupené půdy.

Zeminu ze zalévací hmoty stačí vložit do trouby a pár minut počkat. Tehdy se stane kouzlo. Pokračujte ve čtení našeho článku a my vám vysvětlíme, jaké jsou výhody, díky kterým trouba pomůže půdě zlepšit její kvalitu.

Nikdo nečekal, že je to možné, i když jde o neuvěřitelný trik, který praktikuje mnoho školkařů po celém světě.

Proč dávat zeminu z květináče do trouby

Jediné, co musíte udělat, je vzít trochu zeminy v množství, které potřebujete pro vaši rostlinu, a rozložit ji na pánev, která byla předtím pokryta pečicím papírem.

Rozložte půdu rovnoměrně po celé pánvi . Aby tento trik fungoval, je důležité, aby byla půda trochu vlhká: pokud tedy není, naberte trochu vody do rozprašovače a trochu ji navlhčete.

Aby byla půda nyní rovnoměrně vlhká, měli byste ji ještě promíchat. Nemusí být úplně mokrá, stačí jen trocha vláhy .

Zalévací zemina pro rostliny

Jakmile je to hotovo, můžete dát zeminu do trouby: vložte do trouby pánev plnou zeminy a zapněte ji při teplotě 120 stupňů. Nyní nastavte časovač na 30 minut a nechte jej tam. Poté nechte zcela vychladnout.

Díky pečícímu papíru ji také jednoduše přenesete do hrnce. Ale proč bys to všechno dělal? Ne každý ví, že houby a larvy se často nacházejí v nově zakoupené půdě .

Každý, kdo má doma rostliny, měl pravděpodobně problém s houbovými komáry . Procesem v troubě však tyto larvy zcela zabijete. Nemohou se již vylíhnout a houby jsou také zcela odstraněny. Tímto postupem zlepšíte kvalitu půdy a umožníte rostlinám růst.