Zde je tajemství, jak získat koupelnu, která bude vždy čistá a voňavá, vyrobením čisticího prostředku z několika jednoduchých ingrediencí. 

Velmi často se při čištění koupelny spoléháme na různé chemické přípravky běžně zakoupené v supermarketu. Od pracích prostředků, které slibují odstranění vodního kamene, až po ty více či méně voňavé, mnoho lidí se doma ocitne s bezpočtem pracích prostředků. Velmi často však řešení spočívá v těch nejjednodušších přísadách. Pojďme se tedy podívat, jak vyrobit čistič koupelny pomocí jednoduché přísady, kyseliny citronové.

Jak mít čistou koupelnu s kyselinou citronovou

Kyselina citronová je klíčovou složkou mnoha čisticích prostředků a pracích prostředků. Může být použit jako konzervační prostředek, potravinářská přísada, pufrovací prostředek, čisticí prostředek, pěnidlo a bělicí prostředek. Je to látka vysoce rozpustná ve vodě, takže může být snadno absorbována tkáněmi. Lze jej také použít k odstranění nečistot a špíny z tvrdých povrchů, jako jsou podlahy, dlaždice a sklo. Lze jej také použít k odstranění mastných a olejových skvrn z tkanin a koberců. Navíc je to biologicky odbouratelná látka, takže je to ekologická volba pro čištění. 

Čistá koupelna

Právě z tohoto důvodu bude klíčovou složkou našeho čističe koupelen kyselina citronová. vše, co budete potřebovat kromě hlavní ingredience, je lahvička s rozprašovačem, půl litru vody o teplotě asi 50 stupňů a esenciální olej dle vašeho výběru.

Jak vyrobit čistič koupelny

Vyrobit si vlastní domácí čistič koupelen s kyselinou citronovou je opravdu snadné. Stačí do lahvičky nalít lžíci kyseliny citronové , půl litru vody a 10 kapek esenciálního oleje . Láhev uzavřete a dobře protřepejte, aby se přísady sjednotily a rozpustila se kyselina citronová .

Jakmile získáte jednotný a homogenní roztok, můžete jej použít k čištění celé koupelny . Například u vodovodních baterií a dřezů s odolnými usazeninami vodního kamene, pokud to nevyřešíte nástřikem a čištěním houbičkou, můžete nechat hmotu působit výrobou obkladů se savým papírem. Nechte působit alespoň 30 minut a poté opláchněte měkkou houbičkou.

Čištění koupelny

Nově vytvořený čistič lze použít i na čištění koupelnových obkladů, zejména těch ve sprše nebo těch s větším usazeninami vodního kamene. Kromě toho je roztok perfektní pro čištění zrcadel a skla, takže jej můžete použít i k čištění sprchy. V neposlední řadě je kyselina citronová skvělá při čištění toalety . Pokud má vaše toaleta skvrny od vodního kamene, můžete ji nastříkat nebo přímo nalít a nechat působit alespoň pár hodin. Záchodovým kartáčem pak přetřete nejodolnější zbytky a vše umyjte spláchnutím záchodu.

Tímto způsobem budete mít ekologický, ekonomický a v případě potřeby snadno vyrobený domácí čistič. navíc bude vaše koupelna dokonale čistá a vydezinfikovaná.