Fritéza má velkou spotřebu a málokdo ji zná. Je lepší jej zapnout v tuto denní dobu, abyste snížili náklady na vyúčtování.

Vzduchová fritéza je zařízení, které překonává hranice smažených jídel a používá pouze vzduch, aby byly chutnější a zdravější. Tento nástroj má mnoho společných výhod, ale je třeba zdůraznit i nevýhody. Především to, že spotřeba je velmi vysoká a že to má dopad na účet . Z tohoto důvodu odborníci vysvětlují, jak nejlépe spotřebič používat a kdy je nejlepší jej zapnout.

Jak vzduchová fritéza funguje?

Fritéza je popisována jako skutečně optimální nástroj do kuchyně. Ti, kteří milují smažené jídlo, si na něm pochutnají, ale málokdo ví, že hodně spotřebuje a má dopad na účet. U tohoto spotřebiče se olej nepoužívá nebo v žádném případě v minimálním množství, dbejte na to, aby na přísady působil pouze vzduch. Jídlo lze potřít olejem nebo nechat bez koření, a mít jistotu, že příprava bude i tak zázrak.

vysoušeč rukou
Vypadá jako tradiční , i když se úplně změní typ otevírání. Existuje ten s pohodlnou zásuvkou, i když o alternativy s podmanivým designem dnes na trhu není nouze.

Vysoké náklady a vysoké účty: kdy to použít?

Spotřebič , který se nyní nachází téměř v každé domácnosti, nejen proto, aby mohl vařit bez oleje, ale také proto, aby měl v kuchyni rychlého spojence, který se o vše postará. Existují také nevýhody, výhody, ve skutečnosti je to nástroj s velmi vysokou spotřebou.

Spotřebovává velké množství elektřiny , které se liší v závislosti na velikosti a době vaření. Používání horkého vzduchu k vaření znamená, že obecně spotřebuje kolem 1,5 kW/h s nákladem kolem 0,68, který se mění v čase a v závislosti na čase.

drahé účty

Metody spoření existují a měly by být vždy uplatňovány. V první řadě by bylo dobré nepoužívat ji ve špičce a zkoušet vařit brzy ráno (do 8:00) nebo po 20:00 pro okamžité úspory. Není vždy možné dodržet časy, kdy je elektřina levnější, proto odborníci doporučují:

  • Vždy dobře čistěte vnitřek nástroje , protože špinavý koš zabraňuje cirkulaci horkého vzduchu a spotřebovává více;
  • Použijte listy pergamenového papíru s otvory, aby vzduch dobře cirkuloval a nedocházelo k plýtvání elektřinou;
  • Pokud je to možné, nakrájejte jídlo na malé kousky, aby vaření zabralo méně času. Navíc je ještě lepší, když jsou uspořádány ve vrstvách v jediném prostoru, právě proto, že vaření může být rychlé a jednotné;

Zároveň by se koš neměl plnit, aby jeho provoz nepotřeboval více energie.