Pojďme zjistit, jak získat citrony, které jsou vždy obrovské a šťavnaté. Zde jsou všechny podrobnosti o triku používaném farmáři.

Existuje mnoho lidí, kteří se rozhodnou pěstovat jednu nebo více rostlin citronu na své zahradě nebo v květináčích na balkoně . Tyto citrusové plody se používají v mnoha receptech v kuchyni, protože dokážou zaručit velmi aromatické chutě různým pokrmům.

Pokud se vám nechce chodit pokaždé nakupovat tyto plody do supermarketu nebo zelinářství, můžete se rozhodnout pro samopěstování citronů přímo doma. Podobnou rostlinu lze totiž jednoduchým a praktickým způsobem pěstovat, ať už máte zahradu nebo jednoduše terasu či balkon.

Aby bylo možné citrony vypěstovat co nejlepším způsobem, musí být respektovány specifické podmínky. Především je nezbytné, aby byla půda bohatá na organickou hmotu a měla vynikající drenážní kapacitu . Také citronovníku musí být vždy zaručeno vystavení slunci po mnoho hodin denně.

Ve skutečnosti tyto citrusové plody rády dostávají přímé sluneční světlo po dobu alespoň 8 hodin denně . Výběr správného místa pro výsadbu rostliny v květináči nebo na zahradě je proto naprosto zásadní.

V tomto článku vám však chceme ukázat starou metodu, kterou farmáři používají k tomu, aby rostlina rostla zdravě a silně, přičemž vždy získali obrovské a šťavnaté citrony. Zde je vše, co potřebujete vědět.

Vždy obrovské a šťavnaté citrony: to je trik, který používají farmáři

Rostliny citrónovníku dále nemají rády půdy příliš jílovité nebo vápenité. Bude důležité zvolit pěstování na úrodné půdě a střední struktuře. Velmi důležitá je také zálivka rostliny . Rostlina citronu, aby rostla zdravě a silně, potřebuje hodně vody. Pravidelná zálivka je proto nezbytná. Nadbytek vody však může způsobit stagnaci, která může způsobit hnilobu kořenů.

Citrony

Je proto nutné vždy dělat věci správným způsobem, aby rostlina rostla co nejlépe a vždy získávala plody bohaté na vitamíny. Kvalita půdy – s bohatým zastoupením minerálních solí – a správné zavlažování a vystavení slunci jsou komponenty, které je třeba vždy respektovat , aby vaše citronová rostlina rostla tím nejlepším způsobem.

Jak již bylo zmíněno, pěstování může probíhat nejen v zemi, ale také v květináčích . Bude vhodné zvolit dosti hlubokou vázu, přičemž šířka bude mít v tomto smyslu méně relevantní roli. Pro pěstování citrusových plodů v květináčích si také budete muset vybrat konkrétní zeminu a rostlinu pravidelně zalévat, zejména v teplých měsících.

V tomto článku vás však vezmeme k objevu neuvěřitelného farmářského triku, jak mít vždy velké a velmi šťavnaté plody. Zde je postup k přijetí.

Brilantní metoda

Chcete-li citrony vypěstovat rychleji, farmáři „vymysleli“ metodu, kterou můžete dodržet i při domácím pěstování této rostliny. Budete potřebovat semínka citronu , rendlík a čistou vodu . Pojďme zjistit všechny kroky, které je třeba provést pečlivě.

Citronová rostlina

První věc, kterou musíte udělat, je vzít několik čerstvých citronů a vymačkat je. Jedině tak ve skutečnosti budete schopni získat a sbírat semena citronu nezbytná k provedení této metody používané zemědělci. Opatrně oddělte zbytky citronové dužiny.

Semena citronu se proto dobře opláchnou a nechají se několik hodin ve velkém množství vody . Tento proces podpoří jejich rychlé klíčení. V tuto chvíli stačí citronová semínka vyjmout z vody a nechat je pár hodin oschnout na utěrce.

Poté vezměte hrnec a vložte semínka dovnitř. Vše musíte naplnit půdou bohatou na minerální soli a ideální pro generické pěstování citrusových plodů. Semena budou zasazena a pokryta vrstvou této zeminy.

To je způsob, jak zasít a získat zdravý a silný citroník. V tuto chvíli budete muset květináč se zeminou a semínky umístit na dobře osvětlené místo na balkoně, aby na něj mohlo „dosahovat“ slunce alespoň 7-8 hodin denně. V budoucnu získáte velké a šťavnaté citrony. Snadné, že?