Možná to nevíte, ale okna mají letní režim a pokud si ho aktivujete, ušetříte spoustu peněz. Vaše účty vám velmi poděkují – takto si to aktivujete.

Můžete zkusit aktivovat letní režim na oknech, pokud jsou vyrobena z PVC . Máte-li okna z tohoto materiálu, budete mít jistě vynikající zvukovou a tepelnou izolaci. Existují však různé modely a v závislosti na tom, který máte, můžete aktivovat zimní režim a letní režim.

Je to velmi důležité, protože to změní těsnost vašich oken a pomůže vám ušetřit peníze, protože účet bude mnohem nižší. S příchodem léta a se začínajícími teplotami se začínají používat chladicí systémy, jako jsou klimatizace a ventilátory.

letní režim na PVC oknech

Mezi mnoha triky používanými k ušetření peněz je tento široce používaný. Stačí pouze upravit okna do úrovně. Ale víte, jak na to? Pokud nevíte, pokračujte ve čtení a dozvíte se více. V dalším odstavci vlastně najdete všechny užitečné detaily pro aktivaci letního režimu pro vaše okna.

Letní režim – takto se aktivuje na oknech

Jak jsme řekli, podívejme se, jak aktivovat letní režim na PVC oknech. V zimním období slouží regulace k optimálnímu udržení a zaručení izolace a tím snížení tepla na minimum. Jak ale aktivujete nebo deaktivujete zimní nebo letní režim?

Je to opravdu jednoduché. Stačí otevřít okno a podívat se, jak vypadá malý šroubek umístěný na těsnění okna. Pokud je utažen na rámu, je v zimním režimu . V tomto případě vyvíjí velmi silný tlak na pryžové těsnění za účelem zvýšení těsnění.

jak aktivovat letní režim

Pro kontrolu si vezměte jednoduchý list A4. Umístěte jej a zavřete okno. Nyní zkuste list vytáhnout. Pokud je v zimním režimu, papír se nevysune snadno, naopak v letním režimu se list vysune rychle . Pojďme se ale podívat, jak na to.

Chcete-li změnit režim, stačí otevřít okno a identifikovat malý kovový špendlík . Šroub je obvykle ve většině případů na klice okna. Pomocí vhodného šroubováku otočte proti směru hodinových ručiček . S tímto nastavením křídlo přilne k těsnění, ale nevytváří velký tlak.

úprava režimu

Uvnitř domu tak projde více vzduchu a hodí se tak pro příchod léta . Jedná se o výhodnou metodu, protože vám umožňuje využít čerstvý a svěží vzduch uvnitř domu. Rovněž těsnění nejsou vystavena velkému zatížení a je zamezeno trvalému opotřebení.

Ve skutečnosti se nedoporučuje používat zimní režim po celý rok. Vyvinutím velkého tlaku to může vést k deformaci těsnění, a proto střídání těchto dvou metod a podávání vám pomůže nepoškodit svítidla a prodlouží jejich životnost a ušetříte na účtech.