Z jakého zvířete kůže pochází? Málokdo to pochopil: tady je odpověď
Ne každý ví, jaký je skutečný původ kůže: pojďme společně zjistit, ze kterého zvířete je tento materiál vyroben.
Kromě osobních úvah, co je správné a co špatného a etických či jiných rozhodnutí, se podívejme, co kůže skutečně je a jak se vyrábí. Kůže je oblíbeným materiálem pro věci, jako jsou boty, peněženky, peněženky, klíčenky a mnoho dalšího . Je to materiál živočišného původu. Po dlouhých a přesných výrobních procesech se stává velmi odolným a vhodným pro tvorbu nejrůznějších předmětů . Kromě senzační odolnosti má kůže prodyšnost , která je vynikající pro obuv: zabraňuje kožním onemocněním způsobeným vlhkostí. Vítězný prvek také pro oblečení: kůže umožňuje pocení a odpařování potu.
Právě kvůli všem těmto vlastnostem došlo k mnoha pokusům o napodobení . Existuje mnoho výrob materiálů podobných kůži, ale pouze vzhledově. Z hlediska kvality, hmatového zážitku, pohodlí atd. je kůže nenapodobitelná . Z tohoto důvodu bylo z legislativního hlediska nutné definovat všechny materiály, které lze definovat jako kůže: je zde povinná potřeba označení. Na štítku musí být z důvodu ochrany kupujících uvedeno „pravá kůže“ nebo „pravá kůže“. Pojďme se nyní společně podívat, jak se vyrábí.
Kůže: starší produkce, než si myslíme
Výroba kůže není v žádném případě novodobou praxí. Není to trik dvacátého prvního století, ani dvacátého, ani devatenáctého: jeho výroba pochází z pravěku. Je zřejmé, že v pravěku nebyla kožedělná výroba zušlechtěna na dnešní úroveň, spíše naopak. Pravěký člověk pochopil, že aby se ochránil před chladem, musí se naplnit kožešinou jako všechna zvířata, a rozhodl se ji ukrást. Problém byl v tom, že kůže, jako organismus složený z bílkovin, poměrně rychle hnije.

Primitivní člověk však učinil objev: kůže vystavená ohni vydržela déle . To je princip, který se dodnes používá při výrobě založené na technologii činění. Ale konkrétně, z jakých zvířat dnes kůže pochází? Jak se to vlastně vyrábí? Zde jsou všechny odpovědi.
Kůže se skutečně vyrábí takto: zvířata, která jsou do toho zapojena
Tento vzácný materiál je výsledkem poněkud nepříjemného výrobního procesu. Ve většině případů je kůže vytvořena z odřezků, jatečně upravených těl, kostí, končetin mnoha různých zvířat . Často se jedná o zbytky zvířat zabitých pro jídlo. Právě z tohoto důvodu patří nejrozšířenější druh kůže k nejběžnějším zvířatům z potravinářského hlediska. Tedy prasata, kozy, koně, ovce, skot a dokonce i ryby . Mnohem vzácnější je využití odpadu ze zvířat, jako jsou klokani, pštrosi a jeleni .
Co se týče výroby kožešin, věci se mění. Kůže a kůže pocházejí ze zpracování odřezků, kožešina se získává jinak. Získává se prostřednictvím živočišných farem vytvořených speciálně pro tento účel. Rozmnožují se, starají se o sebe a pak je čas je zabít, aby získali jejich srst. To se stává norkům a činčilám. Z tohoto důvodu je hluboce pociťován boj ochránců životního prostředí a ochránců zvířat proti výrobě pravé kožešiny.