Pokud ze stěračů nevytéká voda, může nastat problém, ale nepropadejte panice. S trikem mechaniky odblokujete trysky během okamžiku.

K řízení potřebujete výhled a ve skutečnosti je nezbytné, aby přední a zadní okna vozu byla vždy čistá . K tomu existují stěrače, které plní přesně tuto funkci, ale nezapomeňte, že musí správně fungovat. Ty se mohou někdy ucpat a zejména trysky v důsledku několika faktorů.

Obvykle, když jsou trysky ucpané, je to proto, že se na čelním skle usazují nečistoty, které blokují stěrače . To je jeden z faktorů, který způsobuje zablokování. Dalším je tvorba vápence a ve skutečnosti by se voda z kohoutku neměla nikdy používat právě z tohoto důvodu.

Vápenec může zablokovat bombu a rozprašovač a v tomto okamžiku je obtížné stěrače opravit. Další příčinou mohou být také ne zcela rozpuštěné mycí tablety . Stručně řečeno, příčiny jsou různé a nyní, když jste identifikovali svou, se podívejme, jak ji vyřešit. Už žádné problémy s vodou ze stěračů.

Zde je návod, co dělat, když stěrače nevyjedou

Jak jsme si řekli, trysky stěračů mohou být ucpané z různých důvodů. První věcí, kterou musíte udělat, je zkontrolovat funkčnost čerpadla ostřikovače . Pokud to funguje, ale voda nevytéká, problém lze vyřešit důkladným vyčištěním trysek . Musíte je proto odblokovat a můžete to udělat pomocí špendlíku na odstranění nečistot nebo vodního kamene.

Pokud jste to nevyřešili, najděte malou gumovou hadičku. Tím jsou trysky připojeny k motorovému prostoru. A pokračujte odpojením trubky. V tomto okamžiku použijte ostřikovače čelního skla, abyste zjistili, zda z hadice nevytéká voda. Pokud nevychází, foukejte do trubic stlačeným vzduchem, abyste je uvolnili. Budete také muset slyšet bublání vody.

voda ze stěračů

Jakmile vyčistíte, jak je uvedeno, dejte vše zpět dohromady a naplňte nádrž novou kapalinou. Používejte páku a po částech ji vypusťte. Nyní se ale pojďme podívat, co dělat, když čerpadlo nefunguje a ohrožuje funkčnost stěračů čelního skla . Abyste pochopili, zda se jedná o problém, je nutné aktivovat panel zapalování jednoduchým otočením klíčku bez nastartování motoru.

Po otočení klíčku aktivujte stěrač čelního skla Pokud neslyšíte startování elektromotoru, chápete, že problém je v čerpadle . Obvykle, pokud jde o problém s čerpadlem, je příčinou přetížení prášku. K tomu dochází, když často používáte prašná místa.

nádržka stěrače

Vadné čerpadlo lze jednoduše opravit výměnou poškozených hadic nebo pojistky . Pokud jsou zde rezavé části, vyčistěte je. V opačném případě musíte čerpadlo kompletně vyměnit výměnou za nové. Výměna čerpadla je však práce, kterou dělá odborník.

Ve skutečnosti je vhodné vzít auto k mechanikovi. K provedení výměny je totiž potřeba místa a některé části vozu jsou rozebrané . Před demontáží starého čerpadla je pak nutné odpojit elektrické vedení a hadice. Zkrátka, pokud nejste odborník, je lepší se spolehnout na odborníky.