Chcete vědět, jak se zbavit plevele na vašem trávníku? Zde je několik praktických a účinných tipů, jak situaci co nejlépe a jednoduše vyřešit.

Každý, kdo vlastní zahradu, ví, jak nepříjemné může být často bojovat s přítomností nějakého plevele nebo plevele . Dokázat se jich trvale zbavit není snadné. Existují však účinné metody, jak vše odstranit praktickým a rychlým způsobem. Některá řešení vám pak umožní mít zahradu vždy uklizenou mnohem déle.

Všichni odborníci doporučují odstraňovat plevel, když půda není suchá . Po několika dnech deště proto můžete přistoupit k praktickému provádění operací likvidace plevele na zahradě. Ve skutečnosti bude půda měkčí a bude mnohem snazší vytrhat kořeny a odstranit neudržovanou trávu.

Chcete zjistit, jak se rychle a snadno zbavit veškerého nežádoucího plevele na zahradě ? Zde jsou nejlepší řešení, která lze přijmout pomocí některých speciálních nástrojů a různých přírodních a organických látek pro použití na trávník.

Likvidace plevele na zahradě: nejúčinnější řešení

Chcete-li pokračovat v likvidaci plevele na zahradě, bude velmi důležité získat správné nástroje . Nebudete tak muset volat zahradníka pokaždé, když budete potřebovat, ale můžete postupovat samostatně. Péče o zahradu se stane příjemným koníčkem.

Plevel v zahradě

Existují totiž speciální nástroje, které vám umožní likvidovat plevel na zahradě praktickým a rychlým způsobem. Nářadí na odplevelení trávníku má dlouhou násadu a zcela prakticky jej využije i ten, kdo se v této oblasti nevyzná.

Jedním z nich je bezesporu kořenový grubber . Dá se pořídit za pár desítek eur v některých specializovaných zahradnictvích a usnadní vám život při vašich provozech. Tento nástroj vám umožňuje využít kořeny a provést jejich rychlou a jednoduchou extrakci pomocí čelistí s velmi velkými zuby .

Jiné nástroje, jako je plečka a hrábě , naproti tomu umožňují likvidovat plevel v oblastech nejblíže záhonů a květin, stromů a rostlin, které mají být chráněny. Při provádění těchto operací bude nezbytné věnovat maximální pozornost tomu, aby nedošlo k poškození kořenů rostlin, které mají být “zachráněny”.

Nástroj, jako je hladítko s krátkou rukojetí , vám na druhé straně umožní odstranit kořeny podél okrajů mnohem praktičtěji a bezpečněji. Ve skutečnosti s nástroji s dlouhou rukojetí budete mít méně přesnosti podél hran a riskujete, že naděláte více škody než užitku.

Poté, co se podíváme na nejlepší nástroje, které lze koupit a používat pro dokonalou péči o zahradu, pojďme objevit organické řešení, jak se zbavit plevele a minimalizovat jeho budoucí šíření . Nebudete muset používat žádné chemikálie. Zde jsou podrobnosti.

Přírodní řešení

Jednou z ideálních přírodních „ingrediencí“ k likvidaci a hubení veškerého plevele ve vaší zahradě je bezesporu cukr . Tento produkt musí být ve skutečnosti rozprostřen kolem základny všech plevelů, které mají být odstraněny. K tomu ale budete potřebovat velké množství cukru.

Zabíječ cukrové trávy

Hodně tedy bude záležet na velikosti vaší zahrady a množství plevele, který se množí. V průměru však bude nezbytné vytvořit kolem základu plevele cukrový základ asi 2 cm vysoký . Rostliny za chvíli zemřou.

Další složkou, která pomáhá hubit plevel, je sůl. Chemickým herbicidům byste se naopak měli co nejvíce vyhýbat . Z dlouhodobého hlediska vám totiž mohou zahradu zničit a důležitým způsobem ochudit.

Pokud jste se skutečně rozhodli použít herbicid, udělejte to pomocí některých nechemických, ale rostlinných produktů se zcela přírodními účinnými látkami. Můžete také získat přírodní herbicid , který si sami vyrobíte . Tak jako? Pomocí octa a hrubé soli. Stejně jako cukr ve skutečnosti tyto přísady pomohou přirozeně ničit plevel, chrání “dobré” rostliny a obecně vaši zahradu.