Chcete-li si dobře vybrat izolační materiál pro tepelný plášť vašeho domova, musíte se dobře informovat. Zde jsou některé podrobnosti o tomto stále častějším tématu.

Výběr termokabátu pro vaše domovy je stále řešením, které dnes mnozí volí . Přestože se jedná o stavební techniku ​​představenou zhruba před 30 lety, je stále volena i dnes, protože jde o dobrou dlouhodobou investici, která zaručuje různé výhody.

Je to poměrně levný a jednoduchý systém pro instalaci na stávající budovy, aby se zabránilo rozptylu energie . Ve skutečnosti se díky termovrstvě zlepšuje letní výkon tím, že se daří udržovat místnosti chladnější a stejně tak je v zimě zabráněno rozptylování tepla.

zlepšit energetický výkon

Důležitý je výběr izolačního materiálu . Na trhu je jich tolik a někdy může tento velký výběr destabilizovat výběr. Existují lehké, syntetické, těžké nebo přírodního původu. Ceny se liší, ale neměli byste si vybírat pouze podle toho. Pojďme se podívat, které jsou nejlepší.

Izolační materiál – to je to, co si musíte vybrat

Jak jsme řekli, na trhu je mnoho izolačních výrobků a z tohoto důvodu někdy není snadné si vybrat . Nejprve si budete muset prolistovat regionální ceník, abyste porozuměli více, ale především si musíte nechat poradit od odborníka, který vám bude také schopen poradit na základě vašeho rozpočtu.

Ve skutečnosti je jich mnoho a mezi nimi se liší i technické vlastnosti a nejen cena. Po výběru je vždy nutné zkontrolovat, vždy s pomocí odborníka, že materiál vložený do pracovní fáze je ten, který byl vybrán z katalogu. Ale podívejme se na některé rozdíly v izolačních materiálech pro tepelný plášť.

termo kabát

Říkali jsme, že je třeba vzít v úvahu nejen cenu, ale především vlastnosti materiálu . Protože je jich tolik, jistě najdete to, co potřebujete, za cenu stanovenou na začátku práce. Mezi katalogové produkty patří například polystyren, minerální vlna a nanotechnologie.

Polystyren má středně vysoké náklady, protože se pohybuje kolem 87 eur za metr čtvereční . Toto má tepelnou vodivost λD mezi 0,035 a 0,037 W/mK. Kamenná vlna je levnější, protože cena se pohybuje kolem 67 eur za metr čtvereční . V tomto případě je tepelná vodivost λD ≤ 0,035 W/mK. Při různých cenách můžeme vidět, že vodivost je velmi podobná.

izolační materiál

Třetím příkladem izolačního materiálu , který chceme vyrobit, je materiál s nanotechnologiemi, které mají obvykle tepelnou vodivost λ = 0,002 W/mK. Průměrná cena za metr čtvereční je 130 eur. Jde o izolant s nižší vodivostí i přes vyšší cenu.

K tomu, jak jsme již řekli, se musíte spolehnout na odborníka . Ve skutečnosti neexistuje dokonalý materiál, ale jak jsme viděli, není to vyšší cena, která zajišťuje lepší vodivost . Ale určitě nejpoužívanější jsou první dva, které jsme zmínili, polystyren a minerální vlna.