K výrobě vynikajícího čisticího roztoku pro domácnost není potřeba mnoho: s citronem a bílým octem budou pokoje čisté a provoněné.

Udržování určité úrovně hygieny ve vašem domě je nepochybně velmi důležité, protože život v čistém a voňavém domově vám umožní lépe trávit dny v dezinfikovaném a pohodlném domě , aniž byste zapomněli, že pečlivé čištění pomáhá chránit před viry a bakteriemi.

Abychom co nejlépe vyčistili podlahy, police, nábytek a vše, co se nachází v různých místnostech, často se spoléháme na klasické produkty, které lze snadno najít na trhu. Odmašťovače a čističe jsou jistě tím nejlepším řešením, jak rozzářit každý kout vašeho domova.

Důkladně vyčistěte dům: stačí citron a bílý ocet

Jak si však všiml každý, kdo zašel do supermarketů a obchodů, kde jsou výrobky pro domácnost v akci, ceny těchto věcí v poslední době poměrně dost vzrostly.

Inflace také způsobila prudký nárůst nákladů na tyto produkty a vždy existuje riziko, že utratíte určitou částku bez záruky účinnosti. Z tohoto důvodu se stále více lidí rozhoduje osvojit si prostředky „udělej si sám“ a vyrábí produkty doma schopné dezinfikovat a důkladně vyčistit stoly, police a vše, co potřebuje dobře vyčistit.

Oloupejte citron

Zejména s příchodem horkého období je potřeba dům důkladně uklidit stále silnější. V těchto měsících se ve skutečnosti hmyz znovu objeví uvnitř vašeho domova.

K okamžitému odstranění hmyzu, choroboplodných zárodků a parazitů je proto zapotřebí důkladné čištění . Jak si ale vyrobit vynikající domácí čistič? Jaké jsou potřebné ingredience?

První věc, kterou musíte udělat, je získat dva citrony, které je třeba pečlivě oloupat. Citronové kůry se pak musí umístit do sklenice, aniž by dosáhly po okraj.

Do nádoby se poté přidají dvě malé sklenice bílého octa. Hmotu, vhodně uzavřenou víkem, je třeba nechat asi týden odležet.

Na konci této krátké doby se nádoba otevře a obsah se nalije do rozprašovače , samozřejmě bez přidání citronové kůry.

S pár spreji bude dům zase jako nový

Před zahájením dezinfekce je nutné do roztoku přidat čisticí prostředek na podlahy , zvolte zvláště parfémovaný přípravek. Stačí přidat malou sklenici a poté přidat další malou sklenici vody.

V tuto chvíli stačí zavřít lahvičku s rozprašovačem a pořádně protřepat celou směs, která je nyní připravena k akci.

Domácí sprej

Pojďme a nastříkáme právě získaný roztok na všechny povrchy našeho domova a poté produkt přetřeme čistým hadříkem.

Několik tahů stačí k tomu, abyste si uvědomili mimořádnou účinnost tohoto řešení, schopného důkladně vyčistit všechny typy povrchů a zbavit váš domov hmyzu a choroboplodných zárodků. Nábytek i police se opět rozzáří a do všech místností vstoupí nádherná vůně.