Chcete mít rostliny s mimořádným kvetením po celý rok? Pak už stačí jen lžička této suroviny: květy vyraší i v zimě. Zde je tajemství, které změní váš přístup ke květinářství.

Kvetoucí rostliny

Jak mít rostliny kvetoucí po celý rok? Lžička této ingredience vám postačí a zbyde : mnoho květin pokvete i v nejchladnějších obdobích. Jste připraveni být ohromeni?

Jak zajistit kvetení rostliny

Pokud jste i vy milovníky rostlin, ale ne odborníkem, jistě jste narazili na problém, který mnohé spojuje, problém s kvetením: jak ho vždy získat?

Rostlina

Říkáme vám, že to jistě není jednoduchá věc, ale i vy musíte mít možnost vidět tuto mimořádnou show . Pozorujete právě teď svou krásnou zelenou rostlinku umístěnou na terase nebo v tom rohu obývacího pokoje, který díky ní získal barvu a život?

Je tu jedna věc, která tě určitě trápí, vidíme to na tvých očích: proč, říkáš si, moje krásná rostlina nestřílí nebo kvete jen jednou za rok ? Určitě děláte něco špatně.

Dnes prozradíme trik , který vám umožní mít bujné, zdravé a silné rostliny, ale především plné drobných květů ! Jsi připraven? Pak vezměte na vědomí. Poděkujete nám za tento úžasný tip. Vše, co potřebujete, je jedna ingredience , abyste měli kvetoucí rostlinu i v nejchladnějších obdobích.

Tajná přísada pro rychle kvetoucí rostliny

Dostat rostlinu do květu rozhodně není jednoduchá věc. Některé studie publikované v květinářských časopisech ukázaly, že zrození malých květů závisí na různých molekulárních reakcích, které umožňují aktivaci některých genů, které vedou k vývoji květu.

Kvetoucí rostliny

Pokud nejste chemik, biolog nebo fyzik, nebojte se. Existuje několik triků , které vám umožní mít kvetoucí rostlinu i po celý rok . Víte, že prostě potřebujete surovinu, kterou určitě máte ve spíži? Ano přesně takhle! Abyste si vytvořili své vlastní přírodní hnojivo, budete jednoduše potřebovat získat trochu cukru !

Proč právě tato zrna mohou zachránit vaši rostlinu? Hned vám to vysvětlíme. Nejprve vám prozradíme, že tento trik vám pomůže nejen zajistit kvetení vaší rostliny, ale také dodat vitalitu listům.

Pokud si všimnete, že začínají žloutnout nebo opadávat, je to proto, že rostlina správně nevstřebává všechny živiny z půdy, které potřebuje. Takže se připravte: musíte okamžitě začít vyrábět hnojivo .

Aby rostliny dobře rostly, potřebují glukózu k podpoře regenerace buněk . Voda a cukr tedy mohou být velkou pomocí, když nastane výše zmíněná hypotéza.

Jak byste měli tuto složku používat? Máte dvě možnosti. První je toto: nasypete lžičku cukru do půdy a tuto techniku ​​provedete jednou za 15 dní.

Druhý: do 500 ml vody přidejte lžičku cukru , vše promíchejte a začněte zalévat půdu vaší rostliny. Místo toho budete muset tuto praxi opakovat jednou za 30 dní.

Jak v prvním, tak ve druhém případě uvidíte svou rostlinu znovuzrozenou : listy se vrátí do zelené a lesklé, ale především si budete moci užít nejkrásnější show všech dob: její kvetení.

Proč je cukr schopen tohle všechno splnit? Protože obsahuje glukózu , která podporuje zdravý růst rostlin , které budou mít dlouhou životnost, ať už jsou umístěny na zahradě nebo na terase nebo dokonce uvnitř domu.

Buďte však opatrní s množstvím použitého cukru : pokud byste to s roztokem přehnali, mohli byste skončit s uschlou nebo mrtvou rostlinou, protože přebytek glukózy by způsobil její rozklad.

V každém případě je cukr skvělým hnojivem pro vaše rostliny . Existuje tolik výhod, které může přinést vašim malým zeleným klenotům. Uvádíme jen některé.

Dokáže například podporovat regeneraci buněk tím, že rostlinám dodává živiny. Ale nejenom. Cukr pomáhá při růstu rostlin a dodává jim energii po celý den.

Věděli jste, že je to také vynikající past na škůdce ? Toto přírodní hnojivo je schopné hubit komáry, mravence a mšice . Nejdůležitější ze všeho: pak poskytuje všechny další živiny, které zajistí, že vaše rostliny budou mít nejen silné kořeny, ale také krásné, zdravé a silné listy.

Jediné doporučení je s množstvím cukru to moc nepřehánět . Pokud si všimnete, že listy hnědnou nebo žloutnou, vaše rostlina je ve stavu rozkladu.

Dáme vám také další malý tip. Pokud nechcete používat cukr jako přírodní hnojivo, můžete použít i tabletu vitamínu B a prášek z aktivního uhlí.

Tyto dvě ingredience smíchejte dohromady a smíchejte je s 500 ml vody. Tímto roztokem pak jednou za měsíc namočte půdu. Také v tomto případě získáte zdravou a silnou rostlinu a mnoho barevných květin.

Cukr