Je opravdu smutné vidět rostlinu, která neumí kvést, ale někdy se může stát, že neožije. Stává se to i nejlepším zahradníkům, ale nebojte se, protože existuje rychlý a jednoduchý trik, díky kterému rozkvete jakýkoli druh květiny. 

Rostlinné tablety

Když rostlina nekvete, je to téměř vždy naše chyba, ale ne každý ví, že existuje lék, díky kterému budou naše rostliny bujné a fantastické. Stačí přiložit tablet, aby rostlina okamžitě ožila. To je metoda, kterou někteří zahrádkáři také používají k ochraně květin a jejich návratu k životu . 

Proč některé rostliny nekvetou? Všechny detaily

Občas se může stát, že některé rostliny nepokvetou, ale nebojte se, protože díky pár trikům a trikům se vám to povede udělat bujně a barevně. Pokud vaše rostlina nemá květy, budete se muset nejprve ujistit, že je správně vystavena slunečnímu záření, pokud ji pravidelně hnojíte a je třeba kontrolovat velikost květináče. 

Kvetoucí rostliny potřebují světlo po celý rok, zvláště když se chystají otevřít poupata. Je zřejmé, že by bylo lepší jej nevystavovat přímému slunci, ale pouze na světlém místě. Navíc je budete muset pravidelně přihnojovat. Důležitou živinou je bezesporu draslík. Ale také dusík a fosfor.

Kvetoucí rostliny

Určitě si budete muset vybrat správnou velikost hrnce. Pokud je rostlina příliš velká, budete ji muset přesadit do vhodnějšího květináče , takže bude muset být mnohem větší. Podpoříte tak vývoj rostliny a dříve vykvete.

Pokud jste dodrželi všechna tato opatření, ale vaše kvetoucí rostlina nemá v úmyslu kvést, musíte vyzkoušet spolehlivý lék. Ne každý má zelený palec, ale díky tomuto triku dokážete, že vaše rostliny budou svěží a barevné : pojďme zjistit, jak na to.

Kvetoucí rostliny

Trik, jak přimět rostliny k rozkvětu: stačí jedna pilulka

Jediné, co musíte udělat, je získat  nitroglycerin jako lék , byla by to účinná látka, která má různé živiny. Tyto tablety seženete v lékárnách – jako účinnou látku některých léků – a jsou skvělé pro rozkvět vašich rostlin, protože jsou bohaté na minerální soli.

Postup je velmi jednoduchý. Bude nutné užít jednu nebo dvě tablety, záleží na velikosti rostliny. Poté je budete muset zakopat do květináče a zavlažovat půdu, aby nitroglycerin uvolnil svou účinnou látku a rostlinu dokonale hydratoval.

Nebo můžete tablety nalít do vody, aby se rozpustily. Pak budete muset rostlinu zalít tímto fantastickým řešením. Zanedlouho uvidíte, jak vaše rostlina ožije. Během pár dní květy rozkvetou a budou barevnější a bujnější než kdykoli předtím. Tato metoda vyřeší jeden z nejčastějších problémů pro ty, kteří mají rádi zahradničení.