Nádherná Anthurium a metoda rychlého množení. Tak jako? Díky květinovým větvím podle odborných rad.

množit anthurium

Nádherná rostlina , kterou byste chtěli vždy udržet naživu, i když to není možné. Anthurium je jistě jedním z vzácných druhů, které každý chce mít v domě i na zahradách, proto se školkaři rozhodli dát návrhy, jak si ho rozmnožit a mít ho neomezeně dlouho. Je to velmi jemná operace, ale jakmile se naučíte postup, bude to dětská hra. Pojďme se společně podívat, jaké jsou rady odborníků, jak Anthurium nekonečně rozmnožovat.

Násobení Anthuria: rada a metoda

Reprodukce Anthurium obvykle probíhá opylováním květů, dělením různých trsů nebo produkcí řízků . Reprodukce je technika, kterou lze provádět i doma, s minimem zeleného palce k dosažení požadovaného cíle.

Skutečným tajemstvím je učit se od školkařů a postupovat podle toho, co učí, krok za krokem, abyste měli k dispozici nekonečnou rostlinu.

Anthurium

K dosažení tohoto postupu je nutné nařezat dřík na několik částí, protože každá sekce musí být schopna produkovat nové trysky z uzlů. Všechny malé porce nebudou moci růst vertikálně a to je skutečné tajemství .

Reprodukce Anthurium

Nejvhodnější období pro provedení této operace je bezesporu jaro/léto, kdy je aktivní obnova vegetace a léto napomáhá rychlé tvorbě nových trsů.

Odborníci doporučují výše uvedené, i když vám nic nebrání to udělat i v jiných ročních obdobích. Jde o rychlost, protože během chladného období se růst výrazně zpomalil.

Postup je následující:

  • Postranní výhonky rozdělte sterilizovanou řezačkou a dejte pozor, abyste nechali všechny kořeny přichycené
  • Nezapomeňte tuto operaci provádět se suchou, ale vlhkou půdou – z tohoto důvodu je dobré rostlinu zalít půl hodiny předem
  • Ihned po zasazení obecné/mateřské rostliny do velkého květináče s čerstvou zeminou
  • Všechny nové sazenice jsou uspořádány v malých květináčích, přičemž je třeba dbát na to, aby byla pro adaptační fázi použita půda podobná předchozí
  • Zalijte a slijte přebytečnou vodu.
Vynásobte anthurium

Všechny tyto chomáče musí zůstat v polotmě po dobu 10 dnů své adaptační fáze. Jinak by mohli riskovat dehydrataci a okamžitě zemřít.

To je tajemství školkařů, že mají v průběhu času nekonečnou rostlinu a je důležité pečlivě dodržovat všechny rady. Nejdůležitější a nejcitlivější fází je adaptace s 10denním stínem a hydratací : je lepší provádět činnosti, když nejsou nízké teploty, také kvůli usnadnění pro novorozené sazenice.