Anthurium, zde je návod, jak přimět spoustu květin kvést. S touto tekutinou bude vaše rostlina během několika dní explozí barev.

Anthurium

Chcete vidět své anthurium kvést za pár dní ? Pak budete potřebovat tuto tekutinu : jen tak se květy bleskově rozmnoží.

Anthurium, všechny vlastnosti této pokojové rostliny

Anthurium je krásná pokojová rostlina . I když nejste odborníky na zahradničení nebo k vám zelený palec nepatří, můžete se o něj postarat opravdu jednoduchým způsobem, jen když budete dodržovat některé pokyny.

Anthurium

Tato rostlina vědecky známá jako Anthurium Andreanum je také ideální pro použití v interiéru. Při správné péči může dokonce kvést po celý rok . Jeho barevné květy a listy ve tvaru srdce nebo špičaté listy dodají eleganci a zdokonalení každé místnosti ve vašem domě.

Mezi nejznámější druhy patří právě Anthurium Andreanum a Anthurium Scherzerianum . První druh má mimořádné květenství a má silné a velké listy s velmi jasnými barvami. Místo toho se druhý prezentuje květy krásné oranžově červené barvy a kožovitými listy.

Pokud máte také anturii, ale ještě jste nebyli svědky mimořádné kvetoucí show , je to pravděpodobně proto, že se o ni nestaráte správným způsobem.

Víte, že pouze jedna složka může zachránit vaši rostlinu ? Zde je to, co potřebujete, aby vaše anthurium mohlo vykvést během několika dní.

Tajná přísada pro neuvěřitelné kvetení

Kvetení anthurium může nastat kdykoli během roku, zejména pokud je této rostlině věnována správná péče. Neříká se však, že každý může být svědkem mimořádné podívané na kvetení.

Anthurium v ​​květu

Je to možná váš případ? Koupili jste nebo dostali jste druh anthuria, který neloví květiny? Nejspíš to neřešíš správně. Ale prozradíme vám tajemství. Pokračujte ve čtení tohoto článku a zjistěte, která ingredience je potřeba, abyste měli spoustu malých květů za pár dní.

Vzbudili jsme vaši zvědavost? Pak hned odhalíme trik, jak mít anthurium plné květin . Vše co potřebujete jsou ovesné vločky . Ano, to je přesně ta kouzelná ingredience, která vaší rostlině umožní během chvilky vykvést.

Oves je přírodní hnojivo , které pomůže i těm nejodolnějším rostlinám zasytit se barevnými květy. Ovesné vločky, bohaté na vlákninu, minerály, bílkoviny a vitamíny , musí být také nedílnou součástí naší stravy.

Pokud je pravda, že našemu tělu přináší mnoho výhod , je stejně realistické říci, že i rostliny mohou těžit ze všech zdravých vlastností této složky.

Jak si vyrobit domácí recept? Stačí vám pár minut. Do mixéru nasypte 3 lžíce ovesných vloček a poté přidejte litr vody , případně přefiltrované. Vše promíchejte na maximální rychlost a je to: nalijte přípravek do rozprašovače a začněte zalévat své anthurium.

Odborníci doporučují používat toto domácí hnojivo jednou za 15 dní. Budete také moci namočit listy vaší rostliny, které okamžitě získají jasnou barvu a lesk.

Ovesné vločky pro kvetoucí rostliny

Ovesné vločky nejen pomohou rostlině růst zdravěji a silněji, ale vysoký obsah fosforu, vápníku, draslíku a železa také zajistí okamžité kvetení.

Věděli jste také, že ovesné vločky také chrání vaše anthurium před napadením hmyzem a parazity ? Zejména slimáci, kteří jsou často úhlavními nepřáteli této mimořádné rostliny.

Tuto techniku ​​zná jen málokdo. Odborníci se však o něj chtěli podělit s  milovníky zahradničení právě proto, aby kvetoucí show mohla ohromit každého.

Je zřejmé, že se o své anthurium musíte starat tím nejlepším možným způsobem, a to také podle několika jednoduchých tipů . Je pravda, že tento druh se snadno pěstuje, protože je to pokojová rostlina, ale přesto vyžaduje zvláštní pozornost .

Věděli jste například, že pokud jej umístíte do místnosti s ústředním topením, může během několika dní uschnout? Pamatujte, že se jedná o rostlinu, která pochází z jihoamerické tropické džungle , a proto potřebuje více vody než jiné rostliny, například ty, které rostou ve středomořském klimatu.

Doporučení odborníků na zelený palec proto zní často zalévat nejen půdu svého anthuria, ale i listy filtrovanou nebo v každém případě nepříliš vápenatou vodou.

Pokud jej umístíte do vlhkého prostředí, nezapomeňte použít odvlhčovač , který vám poslouží nejen pro pohodu vašeho domova, ale i pro přežití vašeho anthuria.

Pozor také na světlo a teplotu . Anthurium musí být ve vlhkém prostředí, ale také ve velmi světlém prostoru. Ideální místo pro jeho umístění? V blízkosti okna, kam dopadá slunce, ale bez přímého dopadu na rostlinu, která by mohla riskovat popálení. Stručně řečeno, tato malá opatření vám zaručí rostlinu se spoustou malých květů po celý rok .