Pokud vaše Anthurium není to, co bývalo, dnes vám odhalíme neuvěřitelnou metodu, jak jej přimět znovu vzkvétat. Stačí jen jedna odměrka.

odměrka pro rostlinu Anthurium

Dodržujte tento velmi snadný postup a své rostliny oživíte . Budete muset použít pouze lopatku a vybuchnete květ.

Anthurium, vše, co potřebujete vědět o této rostlině

Anthurium je tropická rostlina patřící do čeledi Araceae. Je známá svými nápadnými, dlouhotrvajícími květy, které mohou nabývat různých barev od červené přes růžovou až po bílou.

Anthurium

Má silné a lesklé listy se srdčitým tvarem typickým pro rostliny z čeledi Araceae. Mohou dosáhnout 30 cm na délku a 15 cm na šířku.

Květiny jsou velmi dlouhé a vydrží kvést několik měsíců. Jsou také velmi dekorativní a lze je použít k vytvoření květinových aranžmá nebo k dekoraci pokojů.

Anthurium, všechny vlastnosti

Anthurium je pomalu rostoucí rostlina a může žít mnoho let Nepotřebuje mnoho péče a může se mu dařit i v interiéru s malým množstvím světla. Pochází z tropických oblastí Ameriky, jako je Mexiko, Střední a Jižní Amerika. To je také obyčejně nazýváno “láskou kapradinou” nebo “valentine kapradím”.

Pokud hledáte rostlinu s exotickým šarmem a nápadnými květy, Anthurium by pro vás mohlo být perfektní volbou. Se svými listy ve tvaru srdce a dlouhotrvajícími květy je dekorativním a poutavým doplňkem každého interiéru.

Někdy však může být obtížné přimět jej k rozkvětu. Proto vám dnes ukážeme neuvěřitelnou metodu, která vám pomůže proměnit ji v tu nejkrásnější rostlinu vaší zahrady.

Použijte lopatku a vybuchněte květ

Věděli jste, že existuje přísada, kterou vždy používáme při vaření a kterou lze použít i jako přírodní hnojivo pro rostliny? Řeč je o ovsu .

Tato obilovina, která obsahuje řadu živin nezbytných pro růst rostlin, jako je dusík, fosfor a draslík, a lze z ní snadno vyrobit hnojivo pro kutily.

K přípravě tohoto bombového hnojiva stačí vložit do mixéru odměrku ovsa a poté přidat vodu . Vše mixujte, dokud nezískáte hladkou konzistenci.

Oves

Poté sceďte směs ovsa a vody přes síto , abyste odstranili všechny nerozmixované kousky ovsa. Nyní nalijte získanou tekutinu do vaší rostliny místo vody, kterou jste ji zalévali. Pro dosažení nejlepších výsledků používejte toto hnojivo každý týden.

Oves je dobrým zdrojem komplexních sacharidů , bílkovin, vlákniny, vitamínů a minerálů. Obsahuje také řadu antioxidantů zvaných avenanthramidy, které mohou pomoci rostlinám zůstat zdravé.

Nejen, že je to všestranné a chutné jídlo, které lze snadno přidat do našeho jídelníčku mnoha různými způsoby, ale je to také levné a snadno připravitelné přírodní hnojivo . Vyzkoušejte to a uvidíte, že vaše rostliny budou bujně růst, zejména Anthurium, což je rostlina, která vyžaduje velmi zvláštní péči.