Anthurium, víte, že tato krásná pokojová rostlina může přežít ve vašem bytě roky? K zaručení dlouhé životnosti potřebujete jen hrst této ingredience.

Anthurium

Tato krásná rostlina s nápadnými květy a jasnou barvou má tendenci snadno vadnout. Máme pro vás však trik: použijte tuto surovinu a uvidíte, jak bude léta vzkvétat.

Anthurium, všechny vlastnosti této krásné pokojové rostliny

Ne každý má zelený palec. Zacházet s rostlinami je jako starat se o lidskou bytost: musíte jim věnovat pozornost a lásku. Ne všechny rostliny jsou vyrobeny tak, aby mohly žít v bytě nebo v místnostech s malým vystavením světlu.

Anthurium

Existuje však pokojová rostlina , přesně tak definovaná díky skutečnosti, že i v prostředí, které není vždy pohodlné jako dům, může přežít: mluvíme o anturiu .

Také známý pod jménem Anthurium andreanum , je charakteristický svými mimořádnými, nápadnými a barevnými květy a špičatými nebo srdčitými listy . Elegantní a rafinovaná rostlina, je ideální pro bydlení v bytě.

Věděli jste, že její květy vydrží déle než dva měsíce ? Pamatujte však, že jakmile uschnou, je třeba je sloupnout, aby se narodily nové. Při správné péči může vaše krásné Anthurium žít i roky.

Existuje však zvláštní složka , která vám může zaručit toto dlouhé přežití. Víš co to je? Pokud ji zaléváte tímto způsobem, může vaše rostlina žít déle než tři roky.

Tajná přísada pro kvetení Anthurium

Rostlina pocházející z Rovníkové Ameriky , její jméno pochází z řečtiny a doslova znamená „květina s ocasem“, díky zvláštnímu tvaru jejích listů, které se nazývají spathes , se ukazují s malým žlutým ocasem.

Anthurium

Anthurium andreanum ve srovnání s mnoha jinými rostlinami nevyžaduje zvláštní úsilí ani péči. Je to pokojová rostlina , která při správné péči může přežít dlouhou dobu.

Jediný požadavek: potřebuje správnou vlhkost prostředí vzhledem k tomu, že pochází z kolumbijské tropické džungle. Pokud tedy i vy tuto krásnou rostlinu vlastníte a všimli jste si, že pomalu uvadá, důvodem může být i nedostatek vlhkosti v prostředí, ve kterém se rostlina nachází.

Doporučujeme, abyste jej vždy umístili mimo přímé zdroje tepla a ústředního topení , které způsobují suchost a suchost prostředí. Existuje tajná přísada , která vám umožní zajistit dlouhé přežití vašeho anthurium, a to i na roky.

Zajímá vás, co to je? Je snadno dostupná v supermarketech a možná ji již máte doma: mluvíme o ovesné vodě ! Tuto domácí směs si snadno připravíte vlastníma rukama, která s vaším anthurium udělá zázraky .

Ovesná voda

Jednoduše dejte vařit 1000 ml vody, do které přidáte 2 lžíce ovsa v prášku. Výsledným produktem bude přírodní hnojivo , které oživí vaše anthurium a zajistí, že vydrží roky.

Jediná složka tedy dokáže zachránit vaši krásnou pokojovou rostlinu. Doporučujeme používat toto vlastnoručně vyrobené hnojivo ráno , aby rostlina měla veškerý čas, který potřebuje, aby mohla půda absorbovat vlastnosti a živiny ovesné vody.

Pamatujte, že půda v květináči vašeho anthurium by nikdy neměla být suchá . Ale pozor, neudělejte častou chybu: Anthurium se nesmí zalévat každý den, ale každé tři dny v létě a každých 6 na podzim a v zimě.

Pokud jde o ostatní vlastnosti, jak jsme již zmínili, anthurium je rostlina, která potřebuje žít v prostředí se stálou vlhkostí.

Můžete tedy uvažovat o umístění zvlhčovače v blízkosti rostliny . Kromě toho musí žít ve světlé oblasti , tedy blízko okna nebo tam, kde se slunci daří filtrovat nepřímým způsobem, aby se zabránilo spálení listů.

Anthurium