Anthurium může mít drobné problémy, kvůli kterým rostlina nekvete tak, jak by měla: Zde je návod, jak je opravit.

Anthurium

Anthurium je rostlina rozšířená po celém světě, milovaná všemi. Pěstuje se velmi snadno, ale je potřeba mít určitá opatření, protože je možné, že při jejím vývoji mohou nastat problémy nebo že vykvete málo květů. Aby Anthurium bylo svěží a plné květin, budete muset zavést trik , který málokdo zná: pojďme zjistit, jak ho udělat krásným.

Jak pěstovat anthurium: všechny podrobnosti

Aby Anthurium správně kvetlo, musíme se ujistit, že rostlina má všechny správné podmínky prostředí. Jistě, pro začátek musíte používat dobrou půdu a  vodu ve správný čas a často. Teplota v místnosti musí být vždy nad 18 stupňů.

Samozřejmě ji nezapomeňte vystavit světlu a vždy ji udržujte ve vysoké okolní vlhkosti. V létě by se tato rostlina měla chovat před oknem, které ji stále chrání před přímým světlem , v zimě je však nutné, aby vnímala veškeré možné světlo.

Anthurium

Při hnojení nikdy nesmí chybět fosfor a draslík. Pokud dodržíte tato opatření, vaše Anthurium bude jistě kvést po celý rok. Existuje ale šance, že tato rostlina bude mít problémy během kvetení a že vykvete jen málo květin.

Právě z tohoto důvodu je nutné uvést do praxe trik, který používají i zahrádkáři, tedy musíte použít speciální a zcela přírodní vodu: pojďme zjistit, co to je.

Voda k použití

Hlavním důvodem, proč Anthurium nekvete, je to, že nedostává světlo kvůli špatnému umístění nebo proto, že nežije ve správných podmínkách prostředí. Připomínáme, že hnojení je také velmi důležité, vlastně byste ho měli zalévat specifickou vodou, kterou si doma vytvoříte za 2 minuty.

Řeč je o vodě z červené řepy, kterou si doma uděláte za dvě minuty. Stačí velmi málo. Nejprve vezměte tento kořen, který snadno najdete v supermarketu, a nakrájejte ho na plátky. Poté kousky řepy nasypte do mixéru s 500 ml vody.

Červená řepa

Rozmixujte a získáte tekutou směs, kterou budete muset přefiltrovat přes sítko. Vše dejte do skleněné nádoby, aby v případě, že tam zbyde, zůstalo zachováno. Nyní vše, co musíte udělat, je zalít vaše Anthurium touto vodou , kterou jste vytvořili.

Zanedlouho si všimnete absurdní změny. Aby tento jednoduchý trik fungoval, samozřejmě nezapomeňte mít všechna opatření, která jsme vám vysvětlili dříve. Červená řepa má různé vlastnosti, je  remineralizační a tonizující, proto vynikající pro blaho rostliny.