Pokud tuto rostlinu máte také doma, vězte, že máte opravdu velké štěstí. Blahoslavení, kteří jej vlastní: vlastnosti tohoto zeleného klenotu jsou skutečně mimořádné.

Rostlina

Podívejte se na to pozorně: je vám tato rostlina povědomá? Pokud ho máte také doma, máte opravdu štěstí. Proto vám může dokonce zachránit život.

Rostliny, zelené srdce domu

Rostliny, jaká vášeň! Tyto nádherné malé plíce světa jsou již nějakou dobu nedílnou součástí domovů Italů i mimo ni. Mnoho lidí se rozhodne vyzdobit své domovy zelenými šperky , které dodají jejich prostředí barevný a stylový nádech.

Rostlina

Péče o rostlinu rozhodně není jednoduchá : musíte jí věnovat pozornost, pečlivě studovat její povahu a chápat, co potřebuje, aby se cítila dobře.

Řekněme také, že pokud nejste expert na zelený palec, může se stát, že váš šperk zvadne nebo neloví květiny. Nevzdávejte to, s trochou zkušeností a přečtením pár knih se i vy můžete stát malým odborníkem na rostliny.

Jak výjimečné jsou tyto šperky? Výhody, které rostlina může poskytnout, je jistě mnoho. Podívejte se například pozorně na obrázek, který jsme nahráli výše. Víte, co je to za rostlinu? Pokud ho máte doma, pak vězte, že máte velké štěstí: má mimořádné schopnosti.

Pokud vlastníte tuto rostlinu, máte velké štěstí: zde je důvod

Pokud i vy máte tuto rostlinu doma nebo na balkoně či terase, vězte, že máte opravdu štěstí. Nemá nic jiného než zázračné vlastnosti. Víte, jak se tento malý zelený klenot jmenuje? Pokud je odpověď ne, řekneme vám to: jmenuje se Sansevieria .

Sansevieria

Také známý jako tchýnin jazyk , díky svým dlouhým listům, ve srovnání s rozeklaným jazykem, který často tchyně charakterizuje, je to pokojová rostlina, která je také poměrně jednoduchá na pěstování.

Jeho vědecký název je Sansevieria trifasciata . Pochází z Afriky a patří do čeledi Liliaceae Dekorativní a odolný, dobře snáší vysoké i nízké teploty: může dokonce žít i v prostředí do minus 5 stupňů!

Proč jsme vám dříve řekli, že má mimořádnou sílu ? Jednoduché: protože je to jedna z mála pokojových rostlin schopných čistit vzduch uvnitř vašeho domova . Péče o sansevieria je docela jednoduchá.

Nebojte se, mohlo by to být hodně vysoké. Jeho listy mohou dosáhnout i 50 cm na výšku. Chceme se však pozastavit nad vlastnostmi tohoto malého drahokamu, které dokonce uznala i NASA.

Co dělá v detailech? Dotyčná rostlina je schopna odstraňovat toxické látky přítomné v prostředí a následně ve vzduchu, který dýcháme, jako je xylen, benzen, formaldehyd, trichloretylen.

Existuje mnoho druhů této rostliny, některé se podle tradice darují na přání štěstí a peněz. Mezi ty nejčastější patří sansevieria trifasciata a sansevieria cylindrica .

Jak je poznáte? Mají vlastnosti, které je odlišují. První má například oválné, úzké a ploché listy , které vyrůstají převážně z kořene. Tmavě zelené a bílé barvy, mohou dosáhnout až 120 cm. Také známý jako kočičí jazyk je nenáročný na péči.

Druhý je méně obvyklý a více dekorativní. Jeho listy jsou masité, tuhé a dlouhé , obecně tmavě zelené barvy a válcovitého tvaru (odtud název). Tato rostlina loví mléčně bílé květy s růžovými odstíny a má hroznovité květenství.

Zkrátka, jak vidíte, pokud jste i vy dostali tuto rostlinu jako dárek nebo jste ji koupili, aniž byste věděli, měli jste štěstí. Zázračná vlastnost, kterou má, je mimořádná.

Sansevieria

Starejte se o sebe, jak nejlépe umíte. Zde je několik praktických tipů pro to, aby byl vždy zdravý a vitální . Nejprve jej musíte umístit na místa, kde je dostatek světla, aby mohl růst silný a zdravý.

Ideální teplota je mezi 15 a 20 stupni . Vyhněte se jeho vystavení v aktuálních chodbách. Pokud jde o zavlažování , v zimě ji musíte zalévat jednou nebo dvakrát měsíčně . V létě pouze tehdy, když si všimnete, že jeho půda je suchá.

Nepotřebuje se stříhat, ale je třeba odstranit suché listy, aby rostlina neonemocněla . Nakonec, pokud je příliš velký, je nutné jej přenést.