Bobkové listy, ponořte je do sklenice plné oleje a objevte nespočetné a okamžité výhody. Nikdy tomu neuvěříte, nikdy se nevrátíte.

Bobkové listy a olej

Dáme vám tip, který vám rozhodně změní život. Zde jsou výhody namáčení bobkových listů ve sklenici oleje . Oněmíš.

Bobkové listy, všechny výhody, které nečekáte

Příroda dokáže jednoduchým způsobem nabídnout mnoho přírodních prostředků, jak se cítit dobře a pečovat o své tělo. Někdy podceňujeme sílu matky přírody, která dokáže svými plody a bylinami či rostlinami vyřešit mnoho problémů. Vezměme si například bobky.

Vavřín

Víte, že mají mimořádné vlastnosti ? Většinu z nich jste určitě neznali. Vavřín se používá nejen k dochucení pokrmů, ale je to přírodní a velmi starobylý léčebný prostředek, opravdu mimořádný.

Bohatý na kyselinu citronovou, třísloviny, flavonoidy, steroidy a esenciální oleje patří do čeledi Lauraceae. Na celém světě existuje až 25 000 druhů. I když se jeho použití většinou odehrává v kuchyni, například k dochucení polévek či dušeného masa nebo ke kořenění ryb a luštěnin, ve skutečnosti má vavřín i další blahodárné vlastnosti.

Věděli jste, že bobkový list může snížit úzkost ? Vědecké studie prokázaly, že spalováním bobkových listů je výsledná chemická sloučenina schopna mít uklidňující účinek na mozek.

Ale to není vše. Bobkové listy jsou také přírodní protizánětlivé látky schopné snižovat záněty kloubů a mají také vazokonstrikční účinek , tedy regulují krevní oběh a uvolňují nervové vzruchy.

Mimochodem, pokud si umíte uvařit bylinkový čaj s bobkovým listem , garantujeme, že vaše migréna nebo bolest hlavy zmizí během několika sekund. Co se ale stane, když dáme bobkové listy do sklenice s olejem? Z konečného výsledku budete nadšeni.

Olej a vavřín: okamžitý přínos pro tělo

Již dříve jsme řekli, že bobkový list může našemu tělu přinést mnoho výhod . Stále více lidí zkouší tento experiment: dejte bobkové listy do sklenice plné oleje. Z jakého důvodu?

Vavřín a olej

Co se stalo? Říkáme vám. Tento experiment se ukáže jako skutečně účinný při léčbě bolestí kloubů . Kterým způsobem? Také jsme to řekli o pár řádků výše: bobkové listy jsou přírodní protizánětlivé látky schopné zmírnit zánět a zejména klouby.

Bobkové listy můžete jíst i sušené. Pomáhají čistit naše průdušky a plíce tím, že je pročišťují a působí na případné záněty žaludku a střev . Dále bobkový list také odstraňuje infekce dutiny ústní a čistí dech a čistí zuby.

Neexistují žádné vedlejší účinky kromě případu těhotenství nebo kojení, protože může dojít ke zkapalnění krve . Nyní přejdeme k výrobě receptu na léčbu křečových žil a bolestí kloubů.

Budete potřebovat malou sklenici extra panenského olivového oleje a dvacet bobkových listů . Ty zafixujte v podšálku, vezměte mlýnek na koření nebo mixér a začněte je mixovat . Uvidíte, že se vytvoří zelený prášek.

Nyní tuto mletou kávu přendejte do skleněné nádoby a zalijte 100 ml čistého oleje . Dobře promíchejte. V tuto chvíli nalijte sklenici studené vody do malého hrnce a umístěte sklenici dovnitř hrnce a přikryjte pokličkou.

Zapalte oheň a přiveďte obsah k varu, dávejte pozor, aby se olej nevařil. Po třiceti minutách vypneme oheň a vyjmeme sklenici z hrnce.

Nechte náš olej vychladnout a začněte jej používat po přefiltrování pomocí sítka v jiné skleněné nádobě. V tuto chvíli si vezměte vatový tampon (který ponoříte do vytvořeného roztoku) a naneste na bolestivá místa nebo tam, kde máte křečové žíly.

Uvidíte, že po 10 minutách bolesti kloubů téměř úplně vymizí  a pulzující křečové žíly vás již nebudou trápit. Vidíte, jak snadno můžete vyléčit bolest a zánět?

Bay olej