Existuje způsob, jak mít bujnou vánoční hvězdu a rozmnožit ji pomocí jejích listů, aby kvetla měsíce. Zde je návod, jak postupovat.

Svěží vánoční hvězda

V období Vánoc je rostlina , která se exponenciálně šíří do takové míry, že se stává květinovou poctou, kterou můžeme věnovat příbuznému nebo osobě, které chceme prokázat svou úctu.

Je to vánoční hvězda známá také jako vánoční hvězda, ale jejím skutečným jménem je Euphorbia pulcherrima a vyznačuje se velkými květy a červenou barvou, i když ji lze nalézt v bílé variaci.

Vánoční hvězda: zde je návod, jak ji nekonečně znásobit

Tato rostlina svou hlavní barvou, tedy červenou a zelenou, připomíná Vánoce, a proto se používá k reprezentaci svátků a k rozveselení našich domovů.

Její listy jsou stejně jako květy mléčné a často se nedoporučuje k této rostlině vodit zvířata kvůli toxické funkci, kterou by mohla mít na organismus našich čtyřnohých přátel.

Vánoční hvězda: jak přimět, aby vykvetla z listu

Tato okrasná rostlina se používá i v jiných obdobích roku a její cena může být často velmi vysoká, i když v supermarketech existují i ​​levné verze.

Ne každý však ví, že existuje metoda, jak ji neomezeně množit pomocí jejích listů a mít ji vždy v dobré kondici a bujnou i v nejteplejších měsících roku, kdy teploty dosahují vrcholů, které nejsou ideální pro její růst.

Řízení

Chcete-li pokračovat, je třeba z naší vánoční hvězdy jemně odstranit list a odstranit stopku řezákem tak, aby zůstal pouze list, ze kterého odstraníme stonek ze zadní strany.

K tomu použijeme řezák a dáváme pozor, abychom se nepořezali, opilujeme zadní stranu listu na straně řapíku, který bude zcela odstraněn.

Jakmile je to hotové, vezmeme stroužek česneku nebo jím potřeme odstraněnou část, poté zadní stranu listu, aby dobře vstřebal česnek na něj nanesený.

Vánoční hvězda: jak přimět, aby vykvetla z listu

Poté si vezmeme červenou řepu a nakrájíme ji na plátky a po několika plátcích je položíme na půdu tak, že na ni položíme listy a poté celé zasypeme další zeminou.

Vše pravidelně zaléváme a po 30 dnech vidíme, co se stalo. Listy vánoční hvězdy budou mít vyvinuté kořeny a my list vložíme tak, že kořeny umístíme zespodu, do půdy.

Jakmile je toto hotovo, vše periodicky zaléváme a uvidíme, že se postupně začne objevovat první náznak vánoční hvězdy, až poroste bujnými a velmi barevnými květy.

Tato metoda je užitečná pro množení naší rostliny do nekonečna a mohli bychom to udělat mnoho měsíců předem, takže se nám narodí vánoční hvězdy , které můžeme o prázdninách rozdávat.

Touto metodou můžete množit i jiné druhy rostlin, i když ne všechny zahrnují použití červené řepy.