Přidáním přísady do rostliny kala ušetříme spoustu peněz: použijte tuto.

Calle

V našich domovech máme často tendenci mít rostliny na balkonech, ale také uvnitř našich pokojů jako ozdobu prostor, které můžeme sdílet s ostatními nebo dokonce jen pro náš vkus.

Mnohé z nich, kromě toho, že uvolňují příjemnou vůni , jsou velmi užitečné, protože mají tendenci absorbovat vlhkost přítomnou v našich domovech a zabraňují tak tvorbě plísní a kondenzaci.

Calla: vlastnosti a zajímavosti

Kromě toho, když budeme na balkonech nebo v blízkosti našich balkonů udržovat mohutné rostliny s květinami , pomáhá nám to podpořit opylení hmyzem, který nás může navštívit a pomoci planetě.

Calla: Zde je ingredience, jak ušetřit peníze

Existuje mnoho rostlin, které se kupují pro domácí použití, mezi nejčastější patří hortenzie, tchýnin jazyk, pothos a kala, která se vyznačuje velkými trojúhelníkovými listy a je velmi nenáročná na pěstování.

Tato rostlina má květ , který může kvést i v květináči, čímž dává život jedné z nejkrásnějších a nejznámějších a je to stálezelená rostlina.Její jméno znamená krásný, odvozený z řeckého výrazu kalòs .

Její květ se nazývá Lilie nilská podle toho, že roste kolem vodních toků, které se vyskytují na pobřeží jihoafrických řek a zejména v oblasti Egypta .

Calla: Zde je ingredience, jak ušetřit peníze

Květiny, které jsou vždy považovány za elegantní a rafinovanou rostlinu, mohou vydržet mnoho týdnů, dokonce i po naříznutí a umístění do vázy , přičemž denně mění vodu.

Listy jsou robustní a odolné a mívají voskový vzhled, stejně jako květ, který uvnitř obsahuje spadix, který svým tvarem připomíná ucho.

Silné a energické volání: přísada k použití

Kala dokážou oživit i barevné květy , jejichž kvetení probíhá od května do června až do září, zatímco cibulky se prodávají od začátku září do konce prosince.

Aby tato rostlina rostla bujně, je vhodné ji denně zalévat, ale ne každý ví, že existuje speciální přísada, která ji činí odolnější a lesklejší.

Je to rýžová voda , která je umístěna v půdě, činí rostlinu silnou a pevnou a přecházení této přísady přes listy bude mít tendenci zachovat jejich voskový vzhled a zabránit žloutnutí .

Calla: Zde je ingredience, jak ušetřit peníze

Pro použití stačí rýži na chvíli namočit, dokud se neuvolní všechen škrob. Ve druhém okamžiku sceďte rýži umístěním vody do nádoby.

V závislosti na použití můžeme dát vodu přímo do země nebo do rozprašovače, abychom mohli umýt a rozzářit listy naší kala, což nám sousedé závidí.

Tento způsob lze použít i pro jiné druhy rostlin stejného druhu, ale vždy je lepší poradit se s odborníkem nebo se informovat, zda je rýžová voda užitečná pro rostlinu, na kterou jsme se ji rozhodli použít.