Čerstvé a vždy krásné květiny: zde je tajemství květinářů, aby vydržely 30 dní, aniž by je nechaly uschnout. Pojďme zjistit trik školkaře.

čerstvé květiny

Jedním z problémů, s nimiž se potýkáme při nákupu čerstvých květin, je udržovat je, aniž bychom je nechali uschnout. Existuje několik malých opatření a triků, jak zabránit vadnutí čerstvých květin. Ne každý si uvědomuje, že existují tajemství, která mohou znát a implementovat pouze květináři, aby zabránili znehodnocení čerstvých květin.

Jak je možné zachovat čerstvost čerstvě zakoupených květin nedotčenou ? Je třeba dodržovat některá dobrá pravidla, která vám umožní prodloužit životnost květin. Pouze při dobré péči vydrží naše kytice dlouho. Při adekvátní péči ze školky nebo květinářství je možné nenechat kytici čerstvých květin uvadnout. Podívejme se, jak prodloužit čerstvost květin.

Čerstvé květiny déle: jak je udržet?

Jakmile koupíme čerstvé květiny, je nutné je ihned vložit do čisté vázy s trochou čerstvé vody, která musí stonek do poloviny smáčet. Stonek musel být uříznut křížem tři centimetry ode dna. To umožňuje větší absorpci vody. V případě, že má květina pouze jedno poupě, je nutné ji řezat až při otevřeném poupěti. Když dáváte květiny do vázy, je dobré zeleň neponořovat do vody, ale je nutné odstranit listy a zabránit hnilobě stonků květin.

Voda ve váze se musí pravidelně měnit, aby nehnisala. Doporučuje se měnit každých 48 hodin.

čerstvé květiny

Květináři doporučují používat vlažnou vodu, nikdy příliš studenou a nikdy příliš horkou. Abyste řezaným květinám zajistili správnou výživu, přidejte do vody lžičku cukru . Květináři doporučují vždy odstranit zaschlé listy a květy a stonky seříznout pod úhlem pětačtyřiceti stupňů, aby květy mohly absorbovat více vody.

Vázu s řezanými květinami je vhodné umístit do chladného prostředí a nikdy do blízkosti zdrojů tepla, které mohou uschnout listy a urychlit jejich zkázu. Květináři doporučují umístit vázu s řezanými květinami ven, tedy na balkon, aby jí prospíval přirozený vzduch a sluneční světlo.

čerstvé květiny

Čerstvé květiny: jak je udržet přírodními prostředky?

Mezi přírodní prostředky , které přispívají k dobré údržbě čerstvých řezaných květin, je uchýlit se k užití půl tablety Aspirinu . Důležité je rozpustit ve vodě pouze polovinu tablety, protože celá tableta by mohla přispět k vysušení stonku a zeleně. Pro snížení bakteriální zátěže, která by se mohla tvořit uvnitř vázy, je vhodné přidat dvě kapky vinného octa a trochu citronové šťávy, aniž byste to příliš přeháněli.

Pokaždé, když přistoupíte k výměně vody ve váze, je dobré vyčistit boky vázy projetím houbičky navlhčené trochou bikarbonátu a citronu. To pomáhá omezit růst bakterií na stěnách cév. Dobrým konzervantem, který se používá k leštění listů, je ten na bázi citronové šťávy a cukru.

Zahrada s čerstvými květinami

Díky těmto jednoduchým zahradním trikům můžete květiny uchovat čerstvé a neporušené po dlouhou dobu, jako by byly právě zakoupeny nebo obdrženy.