Chcete znát trik, jak mít čistý a lesklý domov a přitom prakticky nic neutrácet? Pojďme zjistit, jak čistit pomocí super levné přísady!

Neposkvrněný dům s jednou přísadou

Věděli jste, že použitím soli určitým způsobem můžete provést úklid domácnosti rychle , levně a s výjimečnými výsledky? Správně, s touto přírodní složkou za velmi nízkou cenu můžete provádět čištění doma a dosáhnout skvělých výsledků.

Jakýkoli povrch bude dokonale čistý a lesklý jako nikdy předtím, a to vše pouhým použitím soli. Pojďme zjistit, jak používat sůl pro úklid domácnosti!

Čistý dům

Vlastnosti soli

Sůl, která je v kuchyni nevyhnutelná, je levná a snadno dostupná přírodní složka . Silný a účinný prostředek pro velkou část domácího úklidu, je vynikající na podlahy a na mnoho povrchů, snadno odstraňuje i ty nejodolnější skvrny a všechny absorbuje.

Perfektní pro boj s plísněmi a odstraňování nepříjemných pachů, je platným spojencem při úklidu domácností a pro své vynikající výsledky je dokonce používán úklidovými firmami . Je určen k rychlému odstranění inkrustací a zajišťuje lesk povrchům právě proto, že odstraňuje mastnotu, která na něm ulpí. Zde je trik, jak používat sůl na úklid domácnosti.

Solný trik pro úklid domácnosti

S touto jednoduchou a snadno proveditelnou metodou můžete provést čištění rychle a s jistotou, že vše dokonale vydezinfikujete. Zde je návod, jak byste měli postupovat:

  • Nalijte trochu horké vody do umyvadla;
  • Přidejte lžíci soli;
  • Přidejte také lžíci saponátu.

Roztok promíchejte lžící a poté rukou a míchejte vodu, aby se vytvořila malá pěna. Řešení se ukáže jako účinný nástroj pro odstranění mastnoty z podlahy a odvádění hmyzu.

Jak používat solný roztok

Po přípravě roztoku se solí jej můžete použít k čištění domu . Vezměte froté ručník, ponořte jej do roztoku a dobře vyždímejte. Omotejte jej na koštěti s plastovou základnou vhodnou k otírání hadříku a začněte povrchy drhnout.

Choďte s koštětem tam a zpět a odstraníte veškerou špínu a mastnotu, která je na podlaze. Díky tomu uvidíte, že čalounění bude velmi čisté a lesklé .

Čistý dům

Trik se solí v misce

Solnou metodu můžete provést i v misce. Do misky s horkou vodou dejte lžíci soli a lžíci prostředku na mytí nádobí. Vše protřepejte a nechte vytvořit pěnu . V tomto okamžiku ponořte houbičku na nádobí a vyčistěte kuchyňský dřez.

Roztok nechte 10 minut působit a poté opláchněte velkým množstvím vody. Špína a mastnota budou pryč a váš dřez bude zářit. Stejné řešení můžete použít k čištění jiných povrchů, jako jsou pracovní desky, k odstranění bakterií a nečistot a k jejich dokonalé dezinfekci.

Jak jsme viděli, trik se solí je při úklidu domu opravdu účinný a vyplatí se jej používat jak pro úsporu peněz, tak pro výsledky, které zajišťuje. Umožňuje také dosáhnout pěkné úspory!