Citronová a pomerančová kůra může mít ve směsi s octem cenu zlata. Zde je to, k čemu je lze použít.

pomeranče a citrony ve sklenici

Na naše stoly na konci oběda či večeře, ale i k chutné svačině, používáme hodně ovoce a většinou mezi nimi vždy nechybí citrusové ovoce, zejména pomeranče a citrony.

Tyto citrusové plody jsou velmi důležité, protože nejenže mohou být dostupné po celý rok, a tedy nejen v určitých ročních obdobích, ale dokonale se přizpůsobí jakémukoli typu pokrmu.

Citronová a pomerančová kůra: proto by se nikdy neměla vyhazovat

Zejména citron je rozšířený jak do sladkých i slaných jídel, tak i pomeranč, a proto je velmi nepostradatelnou surovinou zejména pro italskou kuchyni, která z něj udělala opravdový poklad .

Pomerančová a citronová kůra: proto mají cenu zlata

Stačí říci, že některé druhy citronů, jako je Sorrento nebo jiné druhy amalfského pobřeží, se staly skutečnými produkty našeho území stejně jako pomeranče, včetně těch nejznámějších sicilských.

Kromě toho, že jsou užitečné při vaření, jsou tyto citrusové plody také výborným spojencem k poražení nemocí a k posílení naší imunitní obrany, protože obsahují hodně vitamínu C.

Pomerančová a citronová kůra: proto mají cenu zlata

Pěkný pomerančový džus ve skutečnosti nejen posiluje naše tělo, ale také pomáhá snadno se vyléčit z nachlazení a v létě konzumovaný za studena a s kostkami ledu osvěží chuťové buňky.

Citron má také užitečné vlastnosti pro naše tělo. Stejně jako pomeranč , příjemná limonáda uhasí žízeň během nejteplejších měsíců a díky svému stahujícímu účinku může být užitečná i při zažívacích potížích nebo jiných problémech.

Metoda, která nám šetří tolik peněz

Ne každý ale ví, že nic z těchto citrusových plodů by se nemělo vyhazovat, i když někdy máme tendenci vyhazovat slupky, protože jsou nepoživatelné, ale ty se dají využít i k jiným účelům.

I když je mnoho lidí rozbije, vloží je do odvlhčovače nebo umístí na radiátor či sporák, aby zajistily, že éterické oleje uvolní do okolního prostředí omamnou vůni, v kombinaci s octem mohou ušetřit spoustu peněz.

Vložením citronové a pomerančové kůry do skleněné nádoby a pokapáním vinným octem se to celé nechá pár dní odležet, aby se uvolnily všechny vlastnosti slupek.

Pomerančová a citronová kůra: proto mají cenu zlata

Po uplynutí této doby můžeme sklenici znovu otevřít a scedit do nádoby se sítkem , přičemž dbáme na to, abychom získali tekutinu z octa a esenciálních olejů z citrusových slupek .

Tím, že vše dáme do rozprašovače, získáme přírodní a ekologický odmašťovač, díky kterému budou povrchy jako dřezy, dřezy a cokoli jiného lesklé a neposkvrněné a zároveň budou mít nezaměnitelnou vůni.

Roztok lze také použít k mytí sprchového koutu a jeho panelu a skla, na kterých jsou po celodenním dešti stopy nečistot nebo na kterých je vlhkost a tedy kondenzace.

Kromě důkladného čištění citron a pomeranč a také ocet vydezinfikují povrchy od choroboplodných zárodků a bakterií a my ušetříme spoustu peněz, které bychom spotřebovali, kdybychom si na tyto mytí kupovali komerční produkty.