Citrony: To je důvod, proč by měly být citrusové plody namočené ve fyziologickém roztoku. Je to trik našich babiček.

Citrón

Citrony , koncentrát vitamínu C a antioxidantů prospěšných lidskému tělu, jsou citrusové plody, které se udržují ve vašich zásobách potravin. Je dokonalou přísadou k přípravě vynikající šťávy nebo k dochucení nápojů či pokrmů. I když si můžete koupit citronovou šťávu, vždy je dobrou radou připravit ji z přírodních a dokonale konzervovaných citrusových plodů. Jakmile citrony nasbíráte nebo zakoupíte ve stánku na trhu nebo v supermarketu, musí být dokonale konzervované, aby se zabránilo tvorbě plísní.

Skladování citronů v lednici nemusí být nejlepším řešením, protože teplota v ledničce by mohla citrony dehydratovat a „vysušit“ citrusovou kůru. Jaký je nejlepší způsob skladování citronů, když jich máte dostatek? Pojďme to zjistit.

Citrony: proč se tvoří plíseň?

Na citronech se často tvoří plíseň. Původ tvorby plísní závisí na klimatických podmínkách, ale také na fázích sklizně a distribuce citrusových plodů. Pokud se citrony během přepravy poškodí, jsou samotné citrusové plody vystaveny tvorbě plísní.

citrony

I samotné kyselé PH činí citrony náchylnějšími ke spórám plísní, které se více množí v prostředí charakterizovaném kyselostí. Zelená plíseň napadá citrony nejvíce, ale nečiní je absolutně toxickými nebo škodlivými na dotek nebo čich. Jak můžeme citrony uchovat tak, aby se zabránilo tvorbě modré nebo zelené plísně? Pojďme to zjistit.

ukládat citrony

Citrony: Zde je návod, jak je skladovat a zabránit napadení sporami

Citrony jsou citrusové plody, které lze doma skladovat přírodní cestou, aniž by je napadaly houby a tvořily se plísně. Je třeba dodržet metodu, která umožňuje konzervovat citrony zcela přirozeným způsobem.

Při nákupu zásoby citronů stačí nakrájet citrusové plody na plátky a vložit je do nádoby naplněné vodou a solí. Jakmile je nádoba uzavřena, je dobré s ní zatřepat a pokračovat v konzervaci těchto citrusových plodů na měsíce a měsíce.

Dalším platným trikem a přírodním prostředkem, jak uchovat citronové zásoby a zabránit tvorbě plísní, je omýt je a namočit do jedlé sody a vody, abyste odstranili bakterie a zabránili tvorbě plísní. Je dobré je dobře vysušit, aby vlhkost nepřispívala k tvorbě plísní.

Jakmile jsou citrony čisté a suché, je vhodné vložit do dezinfikované nádoby , třeba hermeticky uzavřené, tak, aby se houby nedostaly do kontaktu se slupkou a nevytvořila se zelená nebo modrá plíseň. Dalším dobrým prostředkem je uchovávat citrony v papírovém sáčku při pokojové teplotě nebo v lednici.

citrony