Aby naše orchideje byly zdravé a bujné, stačí použití jedné složky. Tady je to, co to je.

cukr v orchidejích

Po mnoho staletí lidé využívali krásy přítomné v přírodě ke zdobení svých zahrad a balkonů, aby si užili to, co matka příroda poskytuje.

Ne každý má ale zelené palce , a proto dáváme přednost některým rostlinám, které nepotřebují tolik péče a mezi ně patří sukulenty , které díky svému olistění mají tendenci absorbovat vlhkost.

Orchideje: to je složka, díky které jsou krásné

Kromě toho je pro planetu také velmi užitečné mít doma a na našich balkonech nějaké rostliny , které mají tendenci vytvářet květiny , které by mohly podporovat opylení nějakého hmyzu, který by nás mohl navštívit.

lžička v orchidejích

Mít levanduli nebo jiné druhy květin na našich balkonech skutečně pomůže některému hmyzu, včetně včel, které jsou velmi užitečné pro zdraví planety, odpočívat a opylovat některé rostliny a květiny.

Z tohoto důvodu je důležité zajistit, aby naše rostliny a květiny byly vždy živé a aby se jim dařilo v kteroukoli roční dobu tím, že se o ně budeme starat a věnovat jim čas.

Orchideje: Zde je návod, jak je přimět znovu rozkvést pomocí jediné přísady

Mezi rostliny a květiny , které se nejčastěji kupují a uchovávají doma, jsou orchideje, které nejsou ničím jiným než jednoděložnými rostlinami, z nichž některé jsou schopny absorbovat vodu přítomnou v prostředí a také přežít tím, že se živí rozkládajícími se látkami.

Jejich květy jsou nádherné, s nejrozmanitějšími barvami a různými tvary v závislosti na druhu a aby nikdy neuhynula, měla by se tato rostlina zalévat podle odborníků brzy ráno.

Někteří doporučují ponořit květináč s orchidejemi až na 10 minut do kbelíku s vodou, aby na týden dobře udržely přebytečnou vodu v kořenech, aniž by je bylo nutné zalévat.

Jak jej nejlépe využít

Jakmile je však seříznete , není snadné je znovu rozkvést, ale existuje přísada, která funguje jako hnojivo, které často používají školkaři a ženy v domácnosti k oživení květin.

Řeč je o jedlé sodě . Zejména vložením čajové lžičky této přísady do litru vody získáme užitečnou směs, kterou alespoň jednou denně nastříkáme na rostlinu po jejím odkvetení.

Dále bude tato složka působit jako hnojivo a proto je správná frekvence 3 až 4 krát po jejím prořezání a oproti všem ostatním hnojivům bude její přirozenost 100%.

Orchideje: Zde je návod, jak je přimět znovu rozkvést pomocí jediné přísady

Je však třeba říci, že byste to s používáním této směsi neměli přehánět a nikdy by se neměla používat, když se rostlina chystá kvést nebo když je květ, jinak budou účinky jiné.

Kromě toho hydrogenuhličitan sodný poskytuje rostlině sodík a uhlík, základní prvky pro její přežití, a proto bude moci žít déle než obvykle, a to také díky vyrovnání PH přítomného mezi místností a používanou vodou.

Orchideje: Zde je návod, jak je přimět znovu rozkvést pomocí jediné přísady

Zbývá jen vyzbrojit se touto přísadou, abyste zajistili, že se naše orchideje rodí silné a přísné.