K čemu je dát hrst pepře mimo dům? Mnoho lidí nyní dělá metodu odborníků.

Pepř přede dveřmi

Pěkná hrst pepře mimo dům, aby se vyrovnal malý problém, ale bez poškození. Je to metoda implementovaná některými odborníky po hlášeních a žádostech o pomoc od některých uživatelů. Toto malé gesto pomáhá omezit určité návštěvy, ale vždy s plným respektem. Tak k čemu to je? Pojďme si to ujasnit.

Pepper z domu: proč to všichni dělají?

Pepř mimo domov se používá k odvrácení toulavých koček nebo koček, které opustily svůj domov. Tato metoda podle odborníků není škodlivá a bez problémů zahání.

Existuje mnoho koček , které osidlují města a města, zejména pokud jsou v jarním období. Někteří jsou zbloudilí a žijí svůj život, zatímco jiní se rádi procházejí a pak se vracejí do svých domovů. Nezpůsobují žádné nepříjemnosti ani škody, ale občas se mohou srazit s ostatními čtyřnohými kamarády, kteří jsou přítomni v domě, nebo své potřeby nechat přímo na prahu. Pak jsou tu ti chytřejší , kteří shánějí potravu nebo ničí zahradu kopáním země pro rostliny.

pepř z domu

Jedním z mnoha řešení, které jim může pomoci udržet je pryč, je černý pepř. Je to přírodní repelent, který kočku obtěžuje: když ji ucítí, začne kýchat a její pach je tak štiplavý, že ji tlačí k útěku. Navíc, vyděšený tímto zápachem, se už nikdy neukáže.

Další způsoby, jak udržet toulavé kočky pryč

Kočky vyhledávají potravu a společnost , zejména toulavé. Často ve smečkách nebo v každém případě připraveni bojovat o své místo se mohli srazit – jak se očekávalo – s ostatními zvířaty přítomnými v domě. V každém případě je lze odstranit, ale šetrnými metodami, které jim nezpůsobí poškození.

První věc, kterou musíte udělat, je nenechávat pytle na odpadky , zejména ty mokré, k dispozici. Kočky hledají jídlo v noci a jsou schopny otevřít obálky a jíst to, co najdou.

Ne každý to ví, ale pokud vložíte kůru citrusových plodů do mokrého sáčku , kočky zůstanou v bezpečné vzdálenosti. Tento trik se dá využít i na zahradě nebo třením slupky o vázy, aby se nemohly přiblížit.

toulavá kočka

Ještě k tématu odpuzujícího zápachu, levandule a tymián mohou toulavé kočky odradit. Jsou to krásné rostliny s nezaměnitelnou vůní, ale pro kočky je to nepříjemný zápach. Totéž platí pro kávu s pro ně opravdu štiplavou vůní, a to natolik, že v mžiku utečou a už se nikdy nevrátí. Zkrátka poslat pryč toulavou kočku z domu nejen pepř, ale i další živly s nepříjemnými a zvláštními pachy.