Jediná metoda k likvidaci všech druhů hmyzu, od much po komáry, kteří rychle zmizí.

láhev a létat v kuchyni

Slovo hmyz alarmuje každého, na světě je jich tolik a každý má jiné vlastnosti. Repelenty, které jsou dnes na trhu, jsou ve formě sprejů, bohaté na chemické látky a konzervační látky, které mohou znečišťovat a zároveň škodit vašemu zdraví. Babiččiny rady vždy vedou k řešení každého typu problému , s něčím přírodním, co dáte do kuchyně a zažene mouchy, komáry a jakýkoli druh hmyzu, který se tam snaží vniknout.

Hmyz, co ho doma láká?

Každý hmyz na Zemi má jiné vlastnosti, ale každého přitahuje něco konkrétního, co je uvnitř domů. Komáři hledají krev, kterou by se mohli živit, zatímco mouchy a jiný hmyz hledají snadnou potravu a svá vajíčka pak ukládají do různých koutů domu .

Mají v oblibě sladkosti, cukry a dokonce i fermentované látky až po sirupy. Na ubrus ale nenakreslují drobky chleba nebo malé kousky jídla, ani vytažené ze špinavého nádobí uvnitř dřezu.

Hmyz

Nejlepší způsob, jak čelit jejich příchodu, je udržovat dům v čistotě, nenechávat kolem sebe zbytky jídla a obaly uzavřít. U komárů je to náročnější, ale každopádně se radí používat pouze přírodní repelenty.

Domácí repelenty s přírodními ingrediencemi, které respektují přírodu a neutrácejí peníze, jsou vynikající pro ochranu před hmyzem , aby se už nikdy nemohl vrátit. Hrajete si s mixem vůní a chutí, které nemají rádi, aby je nenapadlo odkládat vajíčka do kuchyně či jiného domácího prostředí.

Přírodní repelent, který odpuzuje hmyz, od much po komáry

Jak již bylo zmíněno, je lepší používat babské metody s levnými a neznečišťujícími přírodními ingrediencemi. V tomto případě se používá rýžový ocet, vynikající přípravek, který působí proti příchodu hmyzu do domu (a v každém ročním období).

Chcete-li připravit tento repelent, jednoduše nařízněte plastovou láhev nahoře a poté ji otočte dnem vzhůru, abyste vytvořili jakýsi trychtýř. Ihned poté dovnitř nalijte lžíci rýžového octa.

Rýžový ocet

Pro posílení jeho repelentního účinku je lepší nalít také odměrku prostředku na mytí nádobí a poté míchat , dokud nevznikne homogenní hmota. Vydávaný zápach je člověku příjemný, zatímco pro jakýkoli druh hmyzu je téměř nesnesitelný nepříjemný.

Mouchy a komáři  zmizí a už je nikdy neuvidíme. Jako alternativu k rýžovému octu se můžete rozhodnout pro bílý vinný ocet, který se také vyznačuje štiplavým a kyselým zápachem.

Doporučení : uchovávejte nádobu na bezpečném místě, mimo zvědavost dětí a čtyřnohých přátel.