Už vám nějaké fialky nekvetly? Vyzkoušejte tento přírodní lék a budete mít bohaté květy.

Jak rozkvést fialky

I když nemáte zelený palec, vaše fialky, ať už v květináčích nebo v zemi, mohou bohatě kvést.

Co jsou fialky

Fialky jsou vytrvalé kvetoucí rostliny, které mohou růst jak v květináčích, tak v zemi. Fialky jsou velmi dekorativní a nevyžadují velkou péči , takže snesou i velmi drsné teploty. Nemusí však kvést tak, jak bychom si přáli.

Abychom tento problém překonali, níže vám ukážeme trik, který slibuje velké květy pro vaši rostlinu.

fialky

Jak je rozkvést

Tajná přísada, kterou budete potřebovat, se používá důsledně ve všech kuchyních. Jedná se o vajíčka, která po použití pro vaši domácí přípravu můžete znovu použít. Ve skutečnosti, aby vaše fialky rozkvetly, budete potřebovat vaječné skořápky.

V první řadě se budete muset vyvarovat jejich vyhazování, pustit je pod tekoucí vodu a poté je nechat uschnout pokud možno na slunci. Případně je můžete dát na tác a dát do trouby na čtvrt hodiny na 150 stupňů. Jakmile jsou vaječné skořápky suché, budete je muset rozdrtit. K tomu můžete použít ruce nebo zadní stranu lžíce. Operace bude muset být hrubá, protože vaječné skořápky budou muset projít mixérem.

Takto získaný prášek z mušlí použijete na vaše fialky. Bude to extrémně prospěšná sloučenina, protože má vysoký obsah vápníku, který je nezbytný pro vývoj rostlin.

Před nasazením na vaše violy však bude potřeba provést malou údržbu. Konkrétně budete muset odříznout všechny sušené květiny a sušené listy. To se často stává, zejména po odkvětu rostliny. Jedině tak budou moci fialky znovu kvést. Pokud by květy a suché listy zůstaly na rostlině příliš dlouho, mohly by zabránit plození nových výhonků. Totéž platí pro suché listí. Listy nechte malé a nové, aby mohly rychleji rašit.

vaječné skořápky

Před umístěním vaječných skořápek do půdy je třeba půdu trochu promíchat. Lze to provést pomocí špachtle nebo, pokud se jedná o malou vázu, kuchyňskými nůžkami. Nutno však říci, že vázy by se měly často měnit.

Pomocí lžíce nasypte shora získaný prášek z vaječných skořápek. Měl by pokrývat veškerou půdu poblíž kořenů rostliny. Můžete také kypřít půdu, aby se prach dostal až ke dnu.

Dalším krokem je dát rostlině vodu. Tato operace by se měla opakovat každý večer, aby byla rostlině zaručena potřeba vápníku, kterou potřebuje. Po několika týdnech uvidíte, že vaše fialka kvete jako nikdy předtím.