Zde je domácí lék, jak zlikvidovat mšice z rostlin za pár centů: je v kuchyni a je opravdu levný. Je to opravdu on.

Domácí léčba

Máte problém s mšicemi a nevíte, jak se jich natrvalo zbavit? Můžete vyzkoušet rozhodně levnou a extrémně platnou domácí metodu . Pokud jsou vaše rostliny plné mšic, je třeba tento problém rychle vyřešit, aby to nebylo ještě vážnější. Náprava se skládá z produktu, který stojí velmi málo a běžně se vyskytuje ve všech kuchyních.

Jak identifikovat problém s mšicemi

Ve zkratce níže si povíme o problému, který může postihnout vaše rostliny a tedy nepřímo i nás. Zdá se, že tento problém má konkrétní název: mšice.

Mnozí o tom slyšeli: co dělat, abyste mohli s těmito parazity bojovat? V první řadě je důležité podrobně porozumět tomu, o čem mluvíme. Zkrátka nejprve musíte znát svého nepřítele.

Za prvé je třeba říci, že v těchto případech mnoho lidí nezamýšlí používat tradiční pesticidy, ale přírodní prostředky , které mohou být stále velmi účinné v boji proti těmto parazitům.

A pro to existují platná řešení, včetně toho, které je velmi atraktivní a také velmi levné a skutečně dostupné pro každého.

Myslete především na to, že napadení mšicemi může být škodlivé nejen pro rostliny na vaší zahradě, ale i pro ty ve vašem bytě. Je to proto, že tento hmyz se velmi rychle rozmnožuje a živí se šťávou přítomnou uvnitř rostlin.

Mšice je býložravý parazit , který rostlinu velmi poškozuje, protože propichuje listy, aby se živil mízou.

mšice

Obvykle přichází v jarním období a usazuje se na straně rostlin.

Pravidelnou kontrolou rostlin si okamžitě všimnete napadení, které bude patrné vašim očím. A co je nejdůležitější, zkontrolujte hřbet a stonky ve stínu, zatímco zdravé rostliny rostou.

Je důležité často kontrolovat, protože jedině tak si včas uvědomíte výskyt tohoto hmyzu.

Vezměte v úvahu, že mšice dávají přednost šťávám z čerstvých rostlin, zejména šťáv pocházejících například z pupenů a vinné révy. Proto musíte být velmi opatrní a svědomití ve snaze je včas identifikovat, abyste je dokázali zlikvidovat dříve, než nenávratně poškodí vaše rostliny .

Jak lze problém vyřešit: náprava

Pesticidy v chemické verzi i další přípravky tohoto druhu mohou způsobit značné škody přírodě. Proto je vždy doporučováno preferovat používání přírodních a stejně bezpečných produktů, které se již často vyskytují v našich domácnostech.

Mezi nejúčinnější ekologické látky pro boj proti mšicím najdeme klasický ocet. Je to optimální prostředek k odstranění tohoto druhu hmyzu z vaší zahrady az rostlin přítomných v domě.

ocet

Chcete-li v těchto případech získat velmi užitečnou sloučeninu, vše, co musíte udělat, je zředit ocet ve vodě, případně v poměru 1:10. Pamatujte, že v tomto kroku je nezbytné nedělat opak.

Jakmile je dotyčná směs vytvořena, lze ji přelít do lahvičky ve sprejové verzi. Tato nádoba se pak použije k postřiku roztokem na rostliny infikované mšicemi.

Tento postup musí být prováděn tak často, jak je to možné, aby bylo možné tento problém zcela zablokovat.

Mějte na paměti, že přírodní metodiky jsou nejen ekologické, ale také velmi ekonomické. Proto je vhodné používat chemikálie pouze jako poslední možnost.

Další alternativní metoda: to je ono

Další surovinou, kterou lze použít jako domácí metodu, je ta odpovídající cibuli.

cibule

Jeho odvarem totiž můžete ochranně a preventivně působit proti některým houbovým chorobám.

Lze připravit tak, že do hrnce nalijeme 1 litr vody a přidáme 3 na tenké plátky nakrájené cibule. Vařte 15 minut a po vychladnutí směs nalijte do rozprašovače a poté nastříkejte na rostliny.

Tuto kúru je nutné opakovat každé 3 dny a místo cibule lze odvar připravit i s nasekaným česnekem a nechat 1 den ve vodě. Poté pokračujte stejným postupem jako s cibulí.

Stručně řečeno, jsou to určitě přírodní prostředky, jak se těchto parazitů zbavit: zdá se, že na světě existuje nejméně 5000 druhů a skutečně mohou poškodit naše rostliny právě proto, že se zdá, že se živí jejich mízou.

Zde propíchnou listy a spolknou šťávu. Buďte ve střehu zejména na jaře: v tomto období musí být pozornost vysoká, ať už jsou rostliny doma nebo na zahradě.

Abychom zachovali zdraví našich rostlin, řídíme se těmito radami a určitě nebude žádné pokání: zkrátka ocet se ode dneška může stát vaším nejlepším přítelem i v tomto smyslu. A nejen ocet! Vidět znamená věřit, i s pomocí cibule.