Mnoho lidí má vášeň pro Ficus Bonsai. Jsou to miniaturní stromy a jejich pěstování je skutečným uměním, které se zrodilo v Číně, ale vyvinulo se v Japonsku. Ale víte, kde a jak by měly být umístěny? Tímto způsobem budou žít navždy: pojďme zjistit, jak na to. 

Ficus bonsai

Není možné nemilovat bonsaje, ale péče o tyto nádherné rostliny je velmi obtížný úkol. Nacházejí se téměř v každé domácnosti a nyní, když se blíží Vánoce, jsou rozdávány častěji. Nejběžnějším druhem bonsají je bezesporu Ficus Bonsai . Díky své kráse dělají prostředí osobitějším a také relaxačnějším. Není pochyb o tom, že péče o tyto malé stromky je opravdu těžký úkol, ale víte, kde to miluje žít? Nikdy tomu nebudete věřit: pojďme zjistit víc.

Ficus bonsai: vše, co potřebujete vědět

Ficus Bonsai je velmi zvláštní rostlina, kterou často vidíme v kancelářích nebo bytech. Jejich zvláštnost činí prostředí příjemným, uvolňujícím a skutečně přívětivým. Pokud si ale myslíte, že vypadají dobře všude, mýlíte se, protože i ony mají velmi specifické potřeby .

Například se musí držet mimo velmi horká místa, například nikdy byste neměli přinášet bonsai Ficus do blízkosti radiátorů, krbů nebo kamen. Horko by mu mohlo uškodit, proto buďte zvláště v zimě velmi opatrní.

Ficus bonsai

Také vlhkost je velmi důležitá, protože mu pomáhá dýchat. Jak dobře víte, vlasy je vhodné občas prořídnout, aby byly vždy zdravější a ještě krásnější.

Udržet je v dokonalém zdraví však není tak snadné, protože musíte dávat pozor, kam je umístit. Věděli jste ale, že ve vašem bytě nebo kanceláři je místo, které Ficus bonsai zbožňuje? Nikdy tomu nebudete věřit, ale je to netušená oblast : pojďme zjistit více.

Ficus bonsai, kam je dát? Místo, které nikdo nikdy nečekal

Ficus Bonsai je velmi zvláštní rostlina, ve skutečnosti je třeba mít na paměti některá opatření, abyste ji udrželi v dokonalém zdraví. Chcete-li to provést, musíte jej umístit do správné oblasti. Ale které? Je to bezesporu parapet. Je to světlé a lesklé místo.

Ficus bonsai

I v tomto případě však buďte vždy opatrní, protože sluneční záření by mohlo být příliš silné a mohlo by listy zmatnit a ztratit svou zvláštní barvu. Ale to není vše, protože nejlepší poloha by byla ta na východ , protože sluneční paprsky by k rostlině dopadaly přímo od rána.

Parapet je určitě nejvhodnější volbou pro naše bonsaje, ale dbejte na to, aby tam nebyl průvan , protože by ho mohl stresovat a tím pádem listí rostlině opadávat. Před nákupem tohoto ministromu je dobré znát všechny tyto drobné indikace, nutné pro jeho pohodu.