Ušetřit se dá i při úklidu. Jakmile se tento trik naučíte, už se bez něj neobejdete.

Čistící trik

Jakýkoli trik, jak utratit méně, dokonce i s ohledem na úklid , je vítán v historickém okamžiku, kdy je zvýšení na denním pořádku.

Čištění: kříž a rozkoš

Úklid ve vaší domácnosti je nezbytný . Zvláště v historickém okamžiku, kdy se vynořujeme z globální pandemie, se zdá, že úklidu není nikdy dost .

Jsou tací, kteří tvrdí, že milují chvíle úklidu domácnosti, jiní jej naopak nenávidí. I úklid stojí peníze. Nejen na nákup čisticích prostředků, ale také na nástroje, které vám pomohou co nejlépe vyčistit.

Mnozí se rozhodnou používat jednorázové zboží . Příkladem jsou dezinfekční ubrousky, které sice stojí trochu, ale umožňují rychlé a efektivní čištění pomocí několika dotyků. Mezi další jednorázové prvky, které jsou v kuchyni nevyhnutelné, patří velká role nebo papírový ručník, jak tomu chcete říkat. Níže uvidíme, jak jej využít tím, že utratíte mnohem méně , i když je to jednorázové.

úklid domácnosti

Jak používat méně papírové látky

Papírovou utěrku lze použít v kuchyni i na úklid. Co se týče vaření, je velmi užitečný například pro vstřebání přebytečného oleje z některých přípravků, jako je smažení. K úklidu může pomoci vyčistit nečistoty od zbytků jídla nebo rychle vyčistit okna a další povrchy i s pomocí saponátů.

Zejména ve velkých rodinách se může stát, že se během měsíce spotřebuje několik rohlíků. Trik, jak ušetřit, však existuje a my vám jej vysvětlíme níže. Nejdříve ze všeho budete potřebovat rolku rodinné velikosti, velkou a poměrně vysokou.

papírová tkanina

Dále budete potřebovat prkénko a krájecí nůž. Možná se ptáte, k čemu tyto dva nástroje slouží. Budete je potřebovat k rozříznutí role na polovinu . I když to může vypadat jako toaletní papír, váš papírový ručník bude nyní sloužit stejnému účelu, ale může být používán dvakrát tak často.

Role vydrží déle, i když si pamatujete papír na sebe několikrát přeložit, abyste jej mohli použít z obou stran. Pamatujte také na to, že méně odpadu vypustíte do životního prostředí, pokud místo papíru použijete klasickou látkovou utěrku.

Poslední jmenovaný se vám bude hodit především k nasávání vody. Například odpadní voda z nádobí nebo kapky po neopatrném dítěti. V každém případě vám dělení role papírových ručníků poskytne pocit, že máte k dispozici dvakrát tolik produktu a (možná) uvolníte do životního prostředí méně odpadu, i když to tak v podstatě není. Vidět znamená věřit.