Neuvěřitelný recept v hlavní roli s hydrogenuhličitanem sodným na zahradu, který vám umožní regenerovat vaše rostliny.

Hrst ingredience

Zde je návod, jak budete muset použít tuto běžnou přísadu, kterou najdete v každé domácnosti, abyste pěstovali své rostliny , aby byly silné a prosperující.

Matné a suché rostliny, jak je opravit

Každý z nás by chtěl mít zelenou a barevnou zahradu s bujnými rostlinami, které nám umožní dýchat čistý vzduch a užívat si stín. Někdy to však neplatí vždy.

Rostliny mají často matný a suchý vzhled, který nám neumožňuje užít si naši zahradu. Existují však skutečně neomylné prostředky.

Matné a suché rostliny

Chceme-li, aby se naše zahrada vrátila k tomu, co bývala, můžeme si nejprve koupit nebo vyrobit organické hnojivo. Jeho přidávání do půdy našich rostlin je nezbytné, protože nám umožňuje krmit je tím nejlepším způsobem.

Ve skutečnosti rostliny kromě světla a vzduchu absorbují všechny živiny přítomné v půdě. Dát jí proto látky jako draslík a hořčík je dar, který dopřejete i své rostlince.

Dalším způsobem, jak pomoci rostlinám v růstu, je umístit je blízko jiných rostlin a vytvořit tak skutečné kombinace. Tato zelenina si ve skutečnosti dokáže navzájem pomáhat.

Například jahody rostou velmi dobře vedle česneku, zelí a pórku, zatímco vedle brambor rostou velmi špatně. Tymián roste velmi dobře vedle lesních jahod, rozmarýnu a šalvěje, zatímco velmi špatně vedle bazalky.

Existuje však jedna zázračná přísada, která je pro vaši zahradu záchranou. To je ta, o které mluvíme, jsme si jisti, že ji máte všichni ve své kuchyni.

Použijte jedlou sodu na zahradu

Ne každý to ví, ale je možné použít hydrogenuhličitan sodný na zahradu a zejména proti přítomnosti patogenů . Obecně je účinný proti všem nemocem, které ohrožují zdraví naší zahrady.

Před použitím této běžné přísady je nutné ji naředit, aby nebyla nijak zvlášť agresivní. Stačí tedy smíchat s vodou v poměru 200 gramů bikarbonátu na každý litr vody.

Hydrogenuhličitan sodný pro zahradu

Můžete jej použít jednou týdně místo vody k zalévání zdravých rostlin. Pokud je však dotyčná rostlina již nemocná, doporučujeme kombinovat bikarbonát s jinou přísadou: mluvíme o bílé mouce.

Spojením těchto dvou složek ve skutečnosti odstraníme z naší zahrady všechny ty housenky , které nedělaly nic jiného, ​​než že poškodily naše rostliny.

Pokud jsou naopak vaší největší hrozbou mravenci , doporučujeme vám tuto složku jednoduše rozprostřít po rostlině a vytvořit tak jakousi hranici, kterou tento drobný hmyz jen těžko překročí.

Obecně, jak jste mohli zhodnotit, je hydrogenuhličitan sodný pro zahradu platným spojencem pro vaše rostliny a nepřítelem jak chorob, tak hmyzu, který by je mohl poškodit.