Je aloe vera nezdravé a umírá? S touto metodou odborníků se vrátí ke kráse jako dříve: takto povzbudí.

rostlina aloe

Aloe vera je jednou z nejznámějších a nejrozšířenějších rostlin v domácnostech po celém světě. Je to sukulentní – ne kaktus – velmi snadno se ovládá a pečuje o něj. Tato rostlina s tisíci vlastnostmi však může časem představovat mnoho problémů. Špatné hospodaření, napadení parazity a plísněmi by mohlo utrpět a následně hnít. K jejímu oživení je třeba okamžitě zavést zahradní metodu .

Jak oživit rostlinu Aloe Vera

Rostlina Aloe Vera má soubor jedinečných vlastností svého druhu, zejména pokud jde o gel obsažený v listech. Vždy musí být ráno 4 hodiny denně vystaven přímému slunečnímu záření a poté o něj pečovat podle rady zahradníka, který jej prodává.

Jak již bylo zmíněno, jedná se o sukulentní rostlinu , která velmi dobře odolává jakémukoli typu náhlé změny teploty nebo nevhodnému lidskému jednání. Obecně je vždy krásný a nezpůsobuje problémy, ale v některých případech může hnít nebo vyschnout . První věc, kterou musíte udělat v případě suchých nebo shnilých listů, je okamžitě je odstranit, abyste pak pochopili, co se s nimi stalo.

rostlina aloe vera

Je to rostlina se zvláštními vlastnostmi, z tohoto důvodu není odolná vůči mrazu. Pokud je umístěn venku při teplotách pod nulou, utrpí velké poškození. Totéž platí pro mráz nebo krupobití.

Když k tomu dojde, rostlina je plná tmavých skvrn, které varují, že utrpěné škody jsou velmi vážné. Farmářský způsob spočívá v tom, že rostlinu okamžitě přenesete do domu nebo do chráněného skleníku.

Zavlažování: může rostlina vyschnout nebo hnít?

Existují také případy, kdy rostlina může trpět příliš velkým nebo příliš malým množstvím vody. V tomto okamžiku budou jeho listy suché nebo budou mít úplně shnilé kořeny. Sukulentní rostlinu bude nutné zalévat dvakrát až třikrát týdně, pouze když je půda suchá.

Půda , kde se pěstuje, musí být odvodněná, zatímco květináč má na povrchu otvory.

Pokud jsou listy suché nebo shnilé , je důležité je okamžitě odstranit, změnit cílový květináč a zajistit, aby rostlina dostávala správnou výživu, osvětlení a zavlažování.

metoda zahradníků aloe vera

Když je rostlina špatně zalévána , centrální listy hnijí a mohou se objevit i plísně, které rostlinu zcela ovlivní. Je důležité postupovat okamžitě, dokonce požádat o pomoc odborníka na rostliny aloe vera.

V každém případě, jak se očekávalo, musí být rostlina vytažena z květináče odstraněním vlhké a mokré zeminy. Poté se nastříká přírodní fungicid, který zabrání příchodu plísní nebo je odstraní. Oblast se zabalí do ubrousku a nechá se několik hodin odpočívat. Ihned poté rostlinu opět zasadíme do květináče s drenážní zeminou a rašelinou a po týdnu zalijeme.