Zdá se vám odmaštění kuchyňských obkladů nemožné? Není tomu tak, ve skutečnosti je s tímto účinným prostředkem špína zcela odstraněna.

Jak odmastit dlaždice

Vaření je chvíle sdílení a relaxace, ale poté je potřeba vše uklidit. Pokud se vám nyní zdá odmaštění kuchyňských obkladů nemožné, existuje účinný prostředek, který dokáže odstranit všechny usazené nečistoty. Jde o soubor vlastností a výhod přírodních ingrediencí, právě těch, které babičky vždy používaly k čištění a dezinfekci. V tomto případě se někteří setkají a vytvoří něco jedinečného. Zkusíme společně zjistit, co to je?

Odmastěte obklady v kuchyni tímto přírodním prostředkem

Je cílem odmastit obklady v kuchyni? Nejsou žádné problémy a je vhodné nepoužívat přípravky, které mohou obsahovat chemické prvky. Ty jsou v první řadě znečišťující a pak mají vysoké náklady. Babičky nás učí používat zcela přírodní ingredience, které – smíchané – dokážou vytvořit vynikající detergenty i pro silné inkrustace.

Složky tohoto přírodního a účinného čisticího prostředku jsou:

  • Marseillské mýdlo 2 polévkové lžíce;
  • Jedlá soda 2 polévkové lžíce;
  • Citronová šťáva 1 polévková lžíce;
  • Vodopád.
jedlá soda na vaření

Všechny tyto ingredience jsou schopny důkladně odmastit, vyčistit a dezinfikovat i celé dny. Také pár mýdla a jedlé sody krásně voní po celém domě. Síla citronu se spojuje a dává odmašťovací sílu i na ty nejobtížnější a nejnepříznivější skvrny.

Jak používáte přírodní čistič na dlaždice?

Když jsou všechny ingredience dostupné, lze je zkombinovat a vytvořit tak zcela přírodní DIY čisticí prostředek. Marseillské mýdlo rozpusťte pomocí rendlíku a klasické metody bain-marie, dokud nezískáte homogenní a hladkou směs.

Ihned poté přidejte jedlou sodu a vše promíchejte. Citronová šťáva se přidává ihned po úplném přefiltrování: během okamžiku byl získán prostředek na odmaštění kuchyňských dlaždic .

čistič na odmašťování obkladů a dlažeb

Používá se přímo na dlaždice bohaté na mastnotu a inkrustaci, snaží se odstranit olej a omáčku nebo jakýkoli druh nečistot. Nechte pět minut působit a poté setřete houbou a opláchněte horkou vodou. Úplně osušte a opakujte po týdnu.

Stejný mycí prostředek lze použít i na ocel dřezu nebo na varnou desku a přenést se na povrchy celé kuchyně . V případě odolných nečistot je třeba nechat čistič asi 50 minut působit, aby stihl přímo rozpustit nahromaděnou mastnotu.

Rada? Aplikaci vždy vyzkoušejte na skrytém místě, aby nedošlo k poškození povrchů nebo materiálů. Nebo si pro větší bezpečnost před použitím požádejte o radu výrobce nebo odborníka v oboru.