Lze růže reprodukovat jednou bramborou? Pomocí této metody bude možné získat nekonečné kvetení.

Růže v bramboru

Růže patří dnes se svou vůní a tisíci barvami mezi nejelegantnější květiny na světě. Mnozí se ptají, zda je možné rozmnožit růže díky jedinému bramboru: odborníci učí inovativní a zábavnou metodu, kterou každý den zkoušejí, dokud se růže konečně nerozmnoží .

Jak reprodukovat růže s bramborem?

Zkušení školkaři učí metody, které jsou snadno proveditelné i pro ty, kteří nemají klasický zelený palec. První věc, kterou musíte udělat, abyste měli krásné růže do nekonečna, je nařezat řízky, které budou mít délku asi 20 cm.

reprodukovat růže

Důležité je , aby rostlina byla zralá a v minulosti alespoň jednou vykvetla. Řez musí být řezán nůžkami, pomocí čistého šikmého řezu. Před použitím jakéhokoli typu nástroje je nutné jej dezinfikovat a sterilizovat pomocí denaturovaného lihu. Řízky musí být umístěny ve sklenici s vodou, dokud nejsou brambory připraveny je přijmout.

Jak rozkvést růže s bramborami

Pokud jde o výběr brambor, nejsou žádné rozdíly , je však lepší zvolit čerstvé, které nemají tmavé části. Dírka musí být vytvořena ve středu brambory do hloubky asi 2 cm (pomozte si tužkou).

Vezměte řízek a ponořte jej do brambor, použijte skořici, která pomáhá při reprodukci. Nyní je čas vzít velké květináče a naplnit je univerzální zeminou. Brambory se zasadí do středu této půdy , přičemž část výřezu se ponechá ze země. Je důležité usnadnit růst sazenice, třeba plastovým sáčkem, který kontrastuje s útokem tepla a vlhkosti.

Pokud se rozhodnete pro tuto metodu, bude jednou denně odstraněna, aby se sazenice nadechla.

brambor na růži

Práce ještě nejsou dokončeny, vlastně je nyní čas pozorovat růst sazenice. Obvykle za dva týdny jsou vidět kořeny a jejich vývoj, díky bramboru, který je důležitým zdrojem výživy.

Pro podporu zdravého růstu se vždy vyhněte přímému slunečnímu záření a preferujte teplotu nad 20°C.

Půda musí být stále vlhká a nesmí se tvořit stojatá voda, která často (každý den) vyprazdňuje misky. V tomto okamžiku by se sazenice měla vyvinout a je připravena k přesazení do zahrady nebo do květináče vhodného pro velikost.

Je důležité zdůraznit, že ne všechny kvality růží lze použít k rozmnožování. Ve skutečnosti některé odrůdy nevyvinou silné kořeny a nedávají život novým sazenicím. Z tohoto důvodu vždy požádejte o radu svého důvěryhodného školkaře.