Smažení je velmi dobré, ale bohužel zanechává nepříjemné pachy v kuchyni i doma. Naštěstí existuje trvalá náprava. Pojďme se podívat, jak na to.

Rozmarýnová voda

Není možné nemilovat smažení, o něco méně nepříjemné pachy, které se z něj odvíjejí, a neexistuje žádná kapuce, která by držela.

Zápach ze smažení, jak je odstranit

Jedno přísloví tvrdí, že když se smaží, je dobré každé jídlo. Radost pro děti, které milují hranolky, ale i pro dospělé, kteří si mohou dopřát pěkné smažené mořské cuoppo, jednou za čas se při smažení bohužel uvolní nepříjemné pachy, které se jen těžko odstraňují.

I když zapneme odsavač par nebo necháme vzduch projít okny, pachy spojené se smažením by mohly v kuchyni přetrvávat. Kromě toho může být ovlivněno i oblečení a vlasy. Natolik, že nejzkušenější hospodyňky si obvykle zabalí vlasy do sluchátek, aby jimi neprocházely nepříjemné pachy.

špatný zápach po smažení

Naštěstí však existuje velmi dobrý lék na odstranění zápachu ze smažení. Vysvětlíme vám to níže a jsme si jisti, že jakmile to jednou vyzkoušíte, nebudete to vždy používat.

Co je potřeba

Prostředek proti zápachu je velmi jednoduchý a rozhodně levný. Velmi často se ve skutečnosti při použití chemických deodorantů nedosáhne požadovaného výsledku. Parfémy chemických deodorantů totiž ne vždy zápach neutralizují. Spíš to jdou zakrýt mícháním. Stručně řečeno, výsledek není vždy ten, který produkt slibuje.

K tomu je lepší používat přírodní aromata, snadno dostupná. Přestože se jedná o ekonomické prvky, jsou účinné, pokud se s nimi zachází následovně. Nejprve budete potřebovat mělkou pánev naplněnou vodou . Dejte na oheň a počkejte, až se voda vaří. Mezitím si nakrájejte celý citron. Jakmile se voda přivede k varu, vsypeme do ní nakrájený citron spolu se dvěma/tři snítky oregana .

Tajnou přísadou je však jiná, a to vanilkový extrakt , který je nutné do směsi přidat v množství kuchyňské lžičky. Chvíli povařením směsi zajistíte, že její vůně pronikne do celé kuchyně a zmizí pachy ze smažených jídel a všech pokrmů, které jste uvařili. Pokud se nepříjemné pachy dostaly i do ostatních místností, mohlo by být užitečné nosit nádobu se směsí pachů uvnitř po domě. Parfém a jím uvolněná pára se tak dostaly i do ostatních místností.

citron proti nepříjemným pachům

Vanilkový extrakt není těžké najít. Dá se sehnat v supermarketu, v oddělení věnovaném přípravě dezertů. Jsme si jisti, že po vyzkoušení této metody již nebudou nepříjemné pachy způsobené smažením problémem.