Jen málokdo zná farmářskou metodu pěstování zázvoru, citronové trávy a česneku doma: trik, který se hned naučíte.

Pěstujte zázvor

Ve světě složeném z technologií se dnes lidé chtějí dostat zpět do přímého kontaktu se zemí. Mít  doma malou kutilskou zahrádku je snem mnohých, i když ne vždy máte zelený palec. V tomto případě přicházejí na pomoc zemědělci se svou snadno použitelnou metodou. Jde o pěstování zázvoru a citronové trávy přímo na domácí zahrádce, stejně jako česnek, aby se rozmnožil a měl ho k dispozici, kdy chcete. Jak to udělat? Je to tak jednoduché.

Farmářská metoda, jak pěstovat zázvor a citronovou trávu doma?

Je mnoho lidí, kteří by chtěli doma malý zelený koutek a také se věnující něčemu pěstovat. Farmers Method vás naučí, jak pěstovat zázvor a citronovou trávu krok za krokem , v několika krocích.

Pro pěstování zázvoru je nutné mít připravený a umytý produkt . Poté se každá část rozlomí na dvě části a vloží do skleněné mísy nebo skleněného pekáče.

pěstovat zázvor

V tomto okamžiku se přidá voda a přikryje se mokrým hadříkem. Zázvoru nechte volný průběh a po týdnu už uvidíte první kořínky. Pokud ještě nejsou vyvinuté, opakujte proces další týden. Části zázvoru s kořenem pak budou muset být umístěny do vázy se zeminou, aby mohly donekonečna růst další rostliny zázvoru .

Totéž platí pro citronovou trávu, kterou lze podle potřeby namnožit velmi snadnou metodou.

pěstovat citronovou trávu

Vezměte stonky a pomocí nože odřízněte tenkou spodní část. Jakmile budete hotovi se všemi dostupnými stonky, připravte si sklenici plnou vody pro každý stonek (ne ve dvojicích nebo ve skupinách). Nechte vodu volně plynout a po pár dnech si všimnete prvních kořínků.

Jakmile se vyvinou kořeny , můžete stonky vložit do země, abyste mohli mít nekonečné sazenice.

Tipy pro pěstování česneku doma

Farmářský způsob nemohl chybět ani u pěstování česneku . V tomto případě pracujeme přímo s celými hlávkami česneku.

pěstovat česnek

Ty bude potřeba úplně oloupat . Poté se připraví vázy/nádoby naplněné vodou, do kterých se česnek jemně umístí. Totéž nesmí být ponořeno do vody, ale postižená část bude pouze ta níže pro vývoj kořenů. Postupem času si všimnete stále delších bílých kořenů a když dosáhnou konce květináče, můžete je vzít.

Také v tomto případě budou muset být umístěny do vázy se zeminou, ale nejprve se hlava česneku rozdělí stroužkem po stroužku . Teprve v tomto okamžiku lze kořen zasunout do země a počkat, až se přemnoží.