Jak udržet petržel při životě a vydržet měsíce? Zde je trik šéfkuchaře k implementaci.

petržel na prkénku

Petržel je velmi užitečná přísada v kuchyni, k dochucení pokrmů. Mít vždy čerstvé po ruce by mohlo být užitečné.

K čemu se petržel používá?

Velmi oblíbená aromatická bylina v kuchyni , petržel se používá k dochucení mnoha pokrmů, jako jsou saláty, polévky, maso, ryby a zelenina. Je bohatý na vitamín C, vitamín K a železo a je také vynikajícím zdrojem antioxidantů.

Dotyčná bylina se vyskytuje ve dvou hlavních odrůdách: kadeřavá a plochá. Kudrnatá má kudrnaté listy a silnější chuť, zatímco plochá má ploché listy a jemnější chuť.

Při vaření lze tuto bylinku jemně nasekat a přidat do různých pokrmů pro chuť. Může také sloužit jako ozdoba jídel, jako jsou saláty, polévky a pečené brambory.

Čerstvá petržel, která je k dispozici čerstvá i sušená, je preferována mnoha kuchaři pro její intenzivnější chuť. Při nákupu čerstvého je důležité vybrat čerstvé, zelené listy a odstranit případné žluté nebo zvadlé listy.

petržel

Jak udržet petržel naživu: trik, jak ji uchovat

Nejprve budete muset získat trochu petrželky, nejlépe čerstvé. Umyjte ji a položte na prkénko. Pomocí nože jej nakrájejte na hrubé kousky.

Dalším krokem je umístit čerstvou nasekanou petrželku do poměrně hluboké misky. Dále je třeba přidat lžíci jedlé sody . Zalijeme studenou vodou, aby byla všechna petržel ponořená a jedlá soda se rozpustila. Pomocí lžíce zatlačte listy do vody, aby se dobře nasákly.

V tuto chvíli je třeba nechat petržel asi čtvrt hodiny nasáknout . Mezitím vyčistěte prkénko trochou octového alkoholu. Budete tak mít jistotu, že se zlikvidují všechny bakterie a prkénko bude připraveno k dalšímu použití. Po 15 minutách bylinku opláchněte pod tekoucí vodou. Voda by se měla vyměnit asi třikrát.

Na čisté prkénko položte čistou houbovou utěrku, na kterou položíte dříve scezenou aromatickou bylinku. Dobře osušte ručníkem. V tuto chvíli budeme potřebovat čistou a suchou sklenici. Dno nádoby vyložte papírovými utěrkami. Pomocí lžíce dobře přilne ke stěnám sklenice.

Jak udržet petržel naživu

Sklenice se naplní petrželkou Sklenice by měla být z čirého skla se vzduchotěsným uzávěrem. V tomto okamžiku může sklenice petrželky jít do chladničky a zůstat čerstvá a neporušená asi měsíc. Jakmile najdete tento hack, jsme si jisti, že ho už neopustíte.