Zde je návod, jak se můžete postarat o žluté listy Cycas. O tomto neuvěřitelném řešení věděli jen školkaři.

Zažloutlé listy cykasu

Odhalíme vše o tom, jak vyléčit žluté listy Cycas . Tyto velmi jednoduché triky budou stačit k tomu, aby byly zelené a bujné jako kdysi.

Cycas, úžasná rostlina

Cycas je velmi zvláštní rostlina, vzhledově podobná palmě. Ve skutečnosti byste měli vědět, že se jedná o velmi staré rostliny, podobné jehličnanům.

Tato rostlina je charakteristická některými listy zvanými „peřenotvaré“, které začínají od vrcholu stonku. Tyto listy jsou schopné měřit i 20 metrů!

Žluté listy této rostliny

Ve skutečnosti se tato rostlina skládá ze dvou typů listů: zelených a nezelených. Jedním z největších cílů pro ty, kdo je pěstují, je udržet jejich listy zelené: někdy je to opravdová výzva, ale níže vysvětlíme, jak na to.

Uvnitř, zejména v části u kořenů , mají tyto rostliny “korálové zvětšení”, bohaté na sinice. Tyto rostliny se rozmnožují opylováním, ke kterému dochází díky větru a hmyzu. Pokud jde o umělé rozmnožování, bývá však extrahováno samčí strobilium, které se pak setřese na samičí květ: teprve když se květy uzavřou, dojde k oplození.

Pokud jste se rozhodli pěstovat rostlinu Cycas, ale nevíte jak na to a bojíte se, že listy zežloutnou , nabízíme vám několik velmi užitečných rad, které vám pomohou problému předejít.

Pokud naopak již pěstujete rostlinu Cycas a všimnete si, že její listy postupně zelenají, nebojte se, protože s tímto lékem problém vyřešíte.

Jak vyléčit její žluté listy

Mnohokrát se listy cykasu mohou změnit ze zelené na žlutou. Existují důvody, proč k tomu dochází, a obvykle jsou způsobeny nedostatkem hořčíku. Fenomén žloutnutí listů je známý jako chloróza.

Jakmile zaznamenáme přítomnost žlutosti v některých částech této rostliny , musíme bezpodmínečně jednat, abychom zabránili tomu, aby tato barva převzala a rozšířila se po celé rostlině.

Zdravý cykas

Pokud se již žluť rozmnožila nebo se tak děje, vše, na co se musíte nepochybně zaměřit, je vyvážení půdy , na které rostlina roste. Zejména byste mu měli dodat ty správné živiny. Konkrétní radou je pořídit si pro tuto rostlinu specifické hnojivo, které je schopno poskytnout mikroprvky.

Jedině tak zabráníme tomu, aby jeho listy zežloutly a uschly, zeslábly a ztratily tu jasně zelenou barvu, kterou jsme měli tak rádi.

Kromě toho to ne každý ví, ale rozhodně se musíte vyvarovat příliš častému zalévání  této rostliny, protože přebytek dusíku může způsobit vážné poškození. Nezapomeňte zalévat Cycas pouze tehdy, když si všimnete, že jeho půda je zcela suchá.